Jauniešu centra “ČETRI” jaunieši piedalās Latgales brīvprātīgo forumā un saņem Latgales plānošanas reģiona Pateicības rakstus

06.10.2017.

2017. gada 6. oktobrī Preiļu novada Jauniešu centra “ČETRI” vadītāja un aktīvie jaunieši piedalījās biedrības “Jaunatnes Čemodāns” projekta „L.A.B.S.” ietvaros organizētajā Latgales brīvprātīgo forumā Rēzeknē. Forumā piedalījās vairāk nekā simts aktīvie jaunieši un ar jaunatnes darbu saistītie speciālisti un NVO pārstāvji no 11 Latgales pašvaldībām.

Foruma ietvaros, projekta brīvpratigie.lv koordinators Ints Teterovskis pastāstīja par mājas lapas brivpratigie.lv iespējām, Daugavpils novada Jaunatnes projektu koordinatore Milāna Loča informēja par pieredzi savā pašvaldībā ar projekta norisi „Brīvprātīgs un atzīts”, pieredzē dalījās arī Rēzeknes pilsētas jaunatnes darbinieki un norisinājās IZM seminārs jaunatnes lietu speciālistiem. Noslēgumā jaunieši grupās diskutēja un prezentēja atbildes, kas tad ir brīvprātīgajam darbam draudzīga pašvaldība.

Foruma ietvaros Latgales plānošanas reģions godināja aktīvākos jauniešus,  pasniedzot tiem  PATEICĪBAS RAKSTUS par ieguldījumu pilsoniskas sabiedrības veidošanā, pašaizliedzīgu brīvprātīgā darba popularizēšanu un veikšanu Latgales reģionā.

Pateicības rakstus saņēma 19 aktīvākie brīvprātīgie jaunieši no 11 pašvaldībām. Starp tiem bija arī divi Preiļu novada jaunieši – Armands Rusiņš un Daniels Freimanis.

Paldies jauniešiem – Aivim Pīzelis un Naurim Zeiliņam par aktīvu dalību forumā un Jauniešu centra “ČETRI” darba grupā!

Milzīgs prieks par mūsu novada jauniešiem, kuri ir aktīvi, sabiedriski, atbildīgi, enerģiski un aktīvi veic brīvprātīgo darbu!

Projektu „L.A.B.S.” (Latgalē atzīts brīvprātīgo sertifikāts) īsteno biedrība „Jaunatnes Čemodāns”. Kā pastāstīja projekta „L.A.B.S.” koordinatore un biedrības „Jaunatnes Čemodāns” valdes locekle Liāna Merņaka, projekta mērķis ir jauniešu brīvprātīgā darba sistematizēšana trīs Latgales pašvaldībās un pirmā Latgales Brīvprātīgo jauniešu foruma organizēšana, veicinot jauniešos līdzdalību Latgales novada un valsts nozīmes lēmumu pieņemšanā un pozitīvu attieksmi pret iesaistīšanos savas kopienas dzīves uzlabošanā.

Projekts „L.A.B.S.” notiek LR Kultūras ministrijas finansētās un biedrības „Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” īstenotās Latgales NVO projektu programmas 2017” ietvaros.

Jauniešu centrs “ČETRI” vadītāja
Santa Ancāne-Novikova

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.