Preiļu pašvaldības delegācija darba vizītē apmeklē Pleskavu

05.10.2017.

5. oktobrī Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda un izpilddirektors Vladimirs Ivanovs darba vizītē apmeklēja Pleskavu (Krievija). Vizīte notika, pateicoties Latvijas Republikas konsules Pleskavā Evijas Dumpes uzaicinājumam.

Brauciena laikā Preiļu novada domes priekšsēdētāja ar prezentāciju piedalījās III Starptautiskās konferences “Kultūrvēsturiskā mantojuma popularizācija: saturs, formas un darba metodes” plenārsēdē, iepazīstinot klātesošos ar nozīmīgākā mūsu novada kultūrvēsturiskā objekta – Preiļu pils – restaurācijas gaitu un nākotnes iecerēm. Konferenci jau trešo gadu rīko Pleskavas pilsētas administrācijas Kultūras pārvalde, Turaidas muzejrezervāts, kultūras biedrība „Zegewold” (Sigulda), I.I. Vasiļjeva vārdā nosauktā Vēstures un novadpētniecības bibliotēka Pleskavā, Krievijas starptautiskās tūrisma akadēmijas Pleskavas filiāle un SIA “Slavjanskij tur” ar Pleskavas apgabala administrācijas un Latvijas Republikas konsulāta Pleskavā atbalstu.

Preiļu pašvaldības pārstāji apmeklēja Latvijas – Krievijas pārrobežu sadarbības programmas apvienoto tehnisko sekretariātu un tikās ar tās pārstāvi Natāliju Aleksejevu, kas pastāstīja par programmas aktualitātēm. Tāpat notika tikšanās ar Krasnogorodskas rajona priekšsēdētāju Valentīnu Ponizovsku. Sarunas gaitā tika secināts, ka abām pašvaldībām ir līdzīgi aktuālie jautājumi, kas skar pilsētas teritorijā esošu ūdenskrātuvju tīrīšanu, tāpēc tika pārrunāta iespējamā sadarbība nākotnē.  

Produktīva izvērtās tikšanās ar Pleskavas apgabala Tirdzniecības – rūpniecības palātas (TRP) prezidentu Vladimiru Zubovu un TRP Konsultāciju un uzņēmējdarbības attīstības nodaļas vadītāju Nadeždu Zubovu. V.Zubovs pastāstīja par Latvijas uzņēmumu darbību Pleskavas apgabalā (šobrīd to ir ~90), kā arī sadarbības nozīmi pierobežas reģionu attīstībā. Kā norādīja V.Zubovs, Krievijas uzņēmēji augstu vērtē sadarbību ar mūsu reģionu, jo ļoti vērtīga ir Latvijas uzņēmēju pieredze brīvā tirgus un reālas konkurences apstākļos. N.Zubova savukārt ieskicēja galvenās Pleskavas apgabala problēmas – liela daļa jauniešu pamet dzimto apgabalu, lai dotos darba meklējumos uz lielajām Krievijas pilsētām – Sanktpēterburgu un Maskavu, tāpēc Pleskavas TRP strādā ne tikai ar uzņēmējiem, bet arī ar jauniešiem, lai mudinātu tos palikt un iesaistīties uzņēmējdarbībā, tādējādi attīstot dzimto apgabalu. Tikšanās laikā M.Plivda savukārt aicināja Pleskavas TRP pārstāvjus apmeklēt Preiļu novadu un tikties ar mūsu uzņēmējiem, lai informētu viņus par sadarbības iespējām.

No kreisās: Krasnogorodskas rajona priekšsēdētāja Valentīna Ponizovska, Latvijas Republikas konsule Pleskavā Evija Dumpe, Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda

No kreisās: Preiļu novada domes izpilddirektrs Vladimirs Ivanovs, domes priekšsēdētāja Maruta Plivda, Pleskavas apgabala TRP prezidents Vladimirs Zubovs un TRP Konsultāciju un uzņēmējdarbības attīstības nodaļas vadītāja Nadežda Zubova

Ilona Vilcāne,
Preiļu novada domes mājaslapas satura redaktore

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.