Iedvesmojošākā skolotāja titulu Latgalē iegūst Ilze Broka un Ināra Krusta

05.10.2017.

Oktobra pirmajā svētdienā noslēdzās pieteikšanās Vislatvijas iniciatīvai “Iedvesmojošākais skolotājs”, ko jau otro gadu organizē mobilo sakaru un interneta operators “Zelta Zivtiņa”. Šodien Starptautiskās skolotāju dienas ietvaros pēc visu saņemto pieteikumu izvērtēšanas tika paziņoti 10 laimīgie uzvarētāji – skolotāji, kuri iedvesmo ne vien audzēkņus un kolēģus, bet arī pārējo Latviju.  Par iedvesmojošākajām skolotājām Latgales reģionā tika atzītas Ilze Broka un Ināra Krusta, kuras pateicībā par ieguldītajiem spēkiem saņems jaunu, funkcionālu un ērtu Samsung Galaxy J3 viedtālruni. Kopumā iniciatīvas ietvaros tika saņemti ap 100 patiesi sirsnīgi, aizkustinoši  stāsti par skolotājiem.

“No skolas gadiem visspilgtāk atceros nevis stundas, klases vakarus, olimpiādes vai ekskursijas, bet cilvēkus – savus klasesbiedrus un, protams, skolotājus, kuri man palīdzēja izaugt par personību, izprast svarīgākās vērtības un noteikt mērķus. Iniciatīvas “Iedvesmojošākais skolotājs” ideja nav tikai balsojumā un dāvanās. Mēs vēlējāmies sniegt esošajiem un nu jau bijušajiem skolēniem iespēju pateikties saviem skolotājiem, kuri viņus ir mācījuši, iedvesmojoši un iedrošinājuši,” stāsta “Zelta Zivtiņas” zīmola vadītājs Agris Rencis.

Latgalē žūrijas pozitīvo vērtējumu saņēma Preiļu novada deju kolektīva “Dancari” tautas deju pasniedzējas Ilzes Brokas un Preiļu Valsts ģimnāzijas vēstures un kulturoloģijas skolotājas Ināras Krustas stāsti.  Ilze Broka savu dzīvi ir veltījusi tautas dejām un to tradīciju uzturēšanai. 20 gadu garumā  bērni un jaunieši kopā ar pasniedzēju ir izdejojuši daudzus desmitus tūkstošu deju soļu gan mēģinājumos, gan koncertos Latvijā un ārpus tās. Ilze ir kā otrā mamma, kura uzklausīs un palīdzēs, sapīs bizes un izgludinās kreklus –  iedvesmas avots gan maziem, gan lieliem Dancariem. Iedvesmo arī stāsts par skolotāju Ināru Krustu, kuru nu jau absolventi dēvē par “dzīves skolotāju”, jo viņa ar klasi bija vienmēr un visur. Starp skolotāju un audzēkņiem pastāvēja un joprojām pastāv savstarpēja uzticība un ticība viena otra spēkiem.

Par  ZZ iedvesmojošāko skolotāju Rīgas reģionā kļuva Rīgas vakara ģimnāzijas vēstures skolotāja Māra Andrejeva un mūzikas skolas “Aprīļa pilieni” dibinātāja un vokālais pedagogs Nijole Berezina.  Vēstures skolotāja Māra Andrejeva ir spilgta un daudzpusīga personība. Viņas dzīves moto ir: mācīties un sasniegt iecerēto, ar to esot jauniešiem par labu piemēru, kuram gribas līdzināties. Arī Nijole Berezina iedvesmo savus audzēkņus un ik dienu palīdz viņiem attīstīt savus talantus. Nijoles mūzikas skolā “Aprīļa pilieni” ir mācījušies tādi mūziķi kā Sabīne Berezina, Emīls Balcers no grupas Musiqq, Markuss Riva un citi. Neskatoties uz intensīvu darbu vokālajā studijā, Nijolei pietiek enerģijas pavadīt audzēkņus uz starptautiskiem konkursiem daudzās pasaules valstīs, palīdzot viņiem gan smelties pieredzi, gan arī parādīt sevi mūzikas pasaulē.  

Vidzemes reģionā, no kura tika saņemts visvairāk pieteikumu, žūrijas un sociālo tīklu lietotāju uzmanību izpelnījās Cēsu pilsētas pamatskolas matemātikas skolotāja Ligita Neimane un Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas vizuālās mākslas skolotāja Egita Repele.  Ligitu jaunieši raksturo kā skolotāju ar zelta sirdi. Viņa ne vien iedvesmo audzēkņus uz panākumiem mācībās, bet arī daudz laika pavada kopā ar klasi ārpus stundām – ar audzinātāju skolēni piedalās ZZ Čempionātā, ir apmeklējuši AHHA zinātnes centru, skolotāja pat iedrošināja klasi piedalīties televīzijas spēlē “Gudrs, vēl gudrāks”. Savukārt Egita Repele  katrus svētkus padara par īstu mākslas festivālu. Viņa rada pati un iedvesmo arī jaunos māksliniekus katru reizi radīt ko neatkārtojamu.

Kurzemē, kur arī izvērtās sīva cīņa starp pretendentiem, par ZZ iedvesmojošākajām skolotājām tika atzītas Talsu sākumskolas latviešu valodas skolotāja Antra Puriņa un Talsu Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Ieva Zariņa. Skolotāja Antra Puriņa ir vispusīga, atraktīva un iedvesmojoša persona. Audzēkņi saka, ka viņa skatuvei spēs iedvesmot pat visbiklāko skolēnu. Ikkatrā bērnā viņa redz labās īpašības un talantus, kurus mudina pilnveidot un attīstīt. Arī Ieva Zariņa, kura dažus gadus atpakaļ pati absolvēja Talsu Valsts ģimnāziju, tagad iedvesmo skolēnus būt aktīviem un nebaidīties no izaicinājumiem. Jaunā skolotāja ir kā mazais rūķītis – vada pasākumus, māca skolēnus, audzina klasi, rūpējas par parlamentāriešiem un iesaistās arī citos skolas procesos.  

Un visbeidzot par ZZ iedvesmojošākajām skolotājām Zemgales reģionā kļuva Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas estētikas skolotāja Elīna Apsīte un Elejas vidusskolas matemātikas un fizikas skolotāja Mārīte Lazda. Skolotāju Elīnu Apsīti jaunieši ne vien raksturo ar vārdiem pozitīvisms, radošums, spožums, motivācija un iedvesma, bet arī atzīst, ka viņa ļauj katram skolēnam labāk izprast sevi un pārējos. Elīna iedvesmo un iedrošina savus audzēkņus skatuvei, katrā atrodot un attīstot viņa īpašo talantu. Savukārt skolotāja Mārīte Lazda jauniešiem ne vien māca eksaktās zinātnes, bet arī iegulda bērnos daudz savas sirsniņas. Kopā ar audzināmo klasi skolotāja ir startējusi vairākos ZZ Čempionāta pusfinālos un devusies aizraujošās ekskursijās. “Mūsu ārpusskolas dzīve nekad nestāv uz vietas. Tā ir skolotāja, kura māca, ka patiesai mīlestībai ir vajadzīgs laiks, darbs, kas ir ārpus noteiktajām robežām,” par Mārīti Lazdu stāsta viņas audzēkņi.

Lai saņemtu balvas, aicinām iniciatīvas Iedvesmojošākais skolotājs” uzvarētāju pieteicējus sazināties ar mums, zvanot pa tālr. 22332661 vai rakstot uz e-pastu krists.indrisonoks@mmacomms.lv.

Vislatvijas iniciatīvu “Iedvesmojošākais skolotājs” šī gada septembrī īstenoja mobilo sakaru un interneta operators Latvijā “Zelta Zivtiņa” sadarbībā ar telekomunikāciju kompāniju “Samsung”.  Ar visiem iniciatīvas ietvaros iesniegtajiem skolotāju stāstiem var iepazīties interneta vietnē: http://bit.ly/2bwQ3tL.

Jūlija Vasiļjeva, “Zelta Zivtiņas” sabiedrisko attiecību konsultante

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.