5. oktobris – veselības profilakses diena Preiļos

05.10.2017.

Preiļos ceturtdien, 2017. gada 5. oktobrī notiks Veselības profilakses diena, īpašu uzmanību pievēršot sirds un asinsvadu slimību profilaksei. Pasākums notiks no plkst. 13.00 līdz 18.00 Preiļu Labklājības pārvaldes zālē (Aglonas ielā 1a).

Ikvienam apmeklētājam būs iespēja bez maksas pēc izvēles izmērīt un noteikt vairākus sirds veselības rādītājus. SIA “Preiļu slimnīca” speciālisti veiks asinsspiediena mērījumus, noteiks sirds un plaušu funkcionālo stāvokli, ķermeņa masas indeksu un cukura līmeni asinīs, tāpat būs iespēja uzdot interesējošos jautājumus ārstiem un ārstniecības speciālistiem. Savukārt plkst. 14.30 ikviens ir aicināts uz tikšanos ar kardioloģi Tatjanu Ļovu, kura vadīs lekciju “Kas ietekmē Tavas sirds veselību?” un atbildēs uz iedzīvotāju jautājumiem.

Šī ir pirmā Veselības profilakses diena Preiļos, lai mudinātu iedzīvotājus veikt profilaktiskās veselības pārbaudes pie ģimenes ārstiem un citiem speciālistiem. Līdzīgi pasākumi notiks šoruden Aizkalnē un Līčos, bet kopumā ir plānotas trīs gadu laikā pavisam deviņas šādas Veselības profilakses dienas visos Preiļu novada pagastos.

Veselības profilakses dienu Preiļos rīko SIA “Preiļu slimnīca” sadarbībā ar Preiļu novada domi Eiropas Sociālā fonda līdzfinansēta 9.2.4 specifiskā atbalsta mērķa 9.2.4.2 pasākuma projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/078 “Pasākumi Preiļu novada vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros.

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.