Eiropas valodu dienas pasākums Pelēču pamatskolā

26.09.2017.

Kopš 2001. gada katru gadu 26. septembrī Eiropas valstīs tiek svinēta Eiropas valodu diena. Šogad arī Pelēču pamatskola piedalījās šīs dienas atzīmēšanā. 1., 2. un 6.-9. klašu skolēni tika iesaistīti pasākumā, kura mērķis bija rosināt skolēnu interesi par valodām, motivēt skolēnus iesaistīties svešvalodu pasākuma aktivitātēs un demonstrēt savas svešvalodu zināšanas un prasmes.

Angļu valodas skolotāja Jolanta Macenko organizēja pasākumu, kurā tika pārbaudītas dažādas skolēnu zināšanas, intuīcija un loģiskā domāšana.  6., 7., 8. un 9. klases skolēnu mājasdarbs pirms pasākuma bija sagatavot kolāžu par vienu Eiropas valsti, iekļaujot tradicionālās frāzes katras valsts valodā, lai kolāžas varētu izstādīt uz sienas visu pārējo skolēnu, skolotāju un bērnu vecāku apskatei.

Pasākuma laikā skolēni bija uzticēts veikt dažādu veidu uzdevumus. Bija gan aktivitātes zināšanu pārbaudei par valstu nosaukumiem angļu, latviešu valodā, kā arī Eiropas valstu karogiem.  Tāpat skolēniem bija iespēja pēc attēliem atpazīt dažādu valstu ēdienus. Interesants bija uzdevums intuīcijas pārbaudei, kad tika doti vārdi dažādās valodās, kas izskatījās kā mums zināmie vārdi latviešu vai angļu mēlē, taču ar pavisam citādu nozīmi, kas bija jāuzmin. Vēl vienā uzdevumā skolēniem bija jāpieslēdz loģiskā domāšana un arī zināšanas, lai prastu noteikt, kādās valodās ir dotas “labdien” un “uz redzēšanos” frāzes.

Viens no pēdējiem uzdevumiem skolēniem likās visaizraujošākais un skolēni ar degsmi tajā iesaistījās. Bija jāprot noteikt, kādu valstu izpildītāji ir iedziedājuši dažādas dziesmas.  Bija dziesmas gan franču un itāļu valodā, gan angļu un spāņu, kā arī kādas latviešu grupas izpildīta dziesma krievu valodā. Klasiskās dziesmas skolēniem uzminēt bija vissarežģītāk, taču dziesmu izpildītājus angļu un spāņu melodijām skolēni uzminēja vienā mirklī. Mazliet bija aizķeršanās ar latviešu izpildītāja Renāra Kaupera noteikšanu iedziedātā kopprojektā ar grupas BI2, taču tagad gan skolēni to zinās nekļūdīgi.

Pasākumu noslēdzām ar visradošāko uzdevumu, kurā klases saliedēti strādāja, kā arī iesaistīja pašus mazākos skolēnus – 1. un 2. klasi. Kamēr 6. un 7. klasei bija iespēja no papīra izgriezt, izlocīt un salīmēt Eiropā slavenu tūrisma objektu maketus – Eifeļtorni un Big Bena pulksteņtorni, tikmēr 8. un 9. klase iejutās skolotāju lomā un mazākajām klasītēm mācīja dziesmu angliski, kuru pēc tam bija jānodzied, klāt pieliekot arī kustības. 8. klase mācīja 1. klasīti, bet 9. klasei tika uzticēta 2. klase. Pēc 20 minūšu darba visiem pasākuma dalībniekiem un citiem interesentiem bija iespēja novērtēt paveikto. Ar prieku izbaudījām gan mazāko klašu skolēnu centīgo un entuziastisko dziedāšanu, kā arī 8. un 9. klases skolēnu pedagoģisko talantu un lepnumu par paveikto darbu. Ir jāpiemin arī rūpīgi izveidotais papīra Eifeļtornis, kā arī Big Ben pulksteņa tornis, kurus angļu valodas kabinetā varēs apskatīt arī turpmāk.

Kopumā vērtējot, pasākums sanāca kā plānots, un labprāt Eiropas valodu dienas svinēšanu varētu ieviest skolas ikgadējo pasākumu plānā arī nākošajos gados, iesaistot arī skolotājus un pat vecākus, lai rosinātu ne tikai skolēnu, bet arī apkārtējās sabiedrības interesi par valodām, kultūru, tradīcijām, kā arī motivētu skolēnus paplašināt savus horizontus, zināšanas par Eiropas valstīm, kā arī demonstrēt savas svešvalodu zināšanas un prasmes klases biedriem, kā arī pārējiem skolas bērniem un skolotājiem.

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.