Zviedrijas labdarības organizācijas pārstāvji viesojas Labklājības pārvaldē

08.09.2017.

8. septembrī Preiļu novada Labklājības pārvalde uzņēma viesus no labdarības organizācijas “Network Sweden Latvia”. Zviedrijas pārstāvji iepazinās ar Labklājības pārvaldes darbu, apmeklēja pansionātu “Preiļi” un iepazinās ar Labklājības pārvaldes Dienas centra darbību.

Labklājības pārvaldes direktors Lauris Pastars pastāstīja, ka ciemiņi tika iepazīstināti ar pārvaldes darbu, sociālo pakalpojumu veidiem, ko ikdienā var saņemt Preiļu novada iedzīvotāji, kā arī par valstī un pašvaldībā noteiktajiem pabalstu veidiem. Zviedrijas labdarības organizācijas pārstāvji bija patīkami pārsteigti, ka Preiļu novadā cilvēks jau dienas laikā var nokārtot formalitātes un tikt pie nepieciešamā pakalpojuma, jo visa sociālā sfēra novadā apvienota vienā sistēmā, kas raiti darbojas. 

Ciemiņi tika iepazīstināti ar pansionāta “Preiļi” darbību. Organizācijas Network Sweden Latvia pārstāvji ar lielu ieinteresētību uzklausīja pansionāta vadītājas Ingas Vilcānes stāstījumu, apskatīja iekārtotās telpas un pārrunāja iespējas par apstākļu uzlabošanu pansionātā dzīvojošajiem.

Dienas centra vadītāja Liene Gžibovska pavēstīja, ka Dienas centrā viesiem tika parādītas radošo darbnīcu telpas un darbošanās jauniešu grupā ar īpašām vajadzībām. Zviedrijas pārstāvji pozitīvi novērtēja jauniešu uzturēšanās, pilnveidošanās un integrēšanās iespējas sabiedrībā, pateicoties Dienas centra piedāvājumam. Viesi atzinīgi novērtēja materiālu otrreizējo pārstrādi rokdarbos un piedāvāja sadarboties, ziedojot pogas, diegus, stieplītes un dažādus citus materiālus.

Zviedrijas pārstāvjus vizītē pavadīja SIA “Preiļu slimnīca” ārsts Jānis Anspoks, jo pirms vairākiem gadiem Preiļu slimnīcai bija sadarbība ar labdarības organizāciju Network Sweden Latvia.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.