Starptautiskā skolotāju tikšanās Spānijā

18.09.2017.

Šogad Pelēču pamatskola turpina realizēt pagājušogad uzsākto Erasmus+ projektu “The Sunny Side Up”. Arī šogad tiek plānots aktīvs darbs, kā arī vairāki braucieni kopā ar skolēniem uz 3 partnervalstīm – Slovēniju, Kipru u Norvēģiju. Septembra pirmo darba nedēļu iesākām ar skolotāju braucienu uz starptautisko tikšanos skolotājiem Spānijā, uz kuru devās 2 Pelēču pamatskolas skolotājas – Jolanta Macenko un Silvija Rubine.  Tikšanās laikā tika pārrunāti paveiktie darbi, kā arī saplānots jaunais darba cēliens šim mācību gadam.  Tika salikta saules grāmata, kurā 5 projektā iesaistītās skolas ir iekļāvušas sagatavotu materiālu par dažādām ar sauli saistītām jomām konkrētās valstīts. Piemēram, Norvēģi iekļāvuši materiālu par Vikingu dienu, aprakstot un attēlojot piedzīvoto 1 dienu vikinga mūžā skolēna acīm. Spāņu materiālā ietilpst zīdtārpiņu attīstības ceļš.  Latvijas materiāla ietilpst Saules kalendāra apraksts un mūsdienās svinamo svētku tradīcijas aprakstos un skolēnu fotogrāfijās.

Vizītes laikā izpētījām destilēšanas procesu, kā arī veicām citronzāles destilēšanu, diskutējām par izdestilētā materiāla pielietojumu ziepju veidošanā un iespējamā skolēna privātbiznesa uzsākšanu, iesaistoties visai klasei un sadalot pienākumus tā, lai tiktu aptvertas visas veiksmīgam biznesam nepieciešamās jomas, sākot ar plānošanu un beidzot ar iegūtās naudas sadali.

Spāņi ar lepnumu atrādīja savu par projekta līdzekļiem būvēto siltumnīcu, kura dabiski iekļausies plānotājā lasīšanas parka izveidē. Tiek plānots, ka siltumnīcu ieskaus daži ātri augošu koku stādījumi, kuru ēnā skolēni varēs siltās dienās uz soliņiem sēdēt un nodoties lasītpriekam.

Tikšanās laikā tika pārrunātas aktivitātes, kas būs veicamas novembrī Slovēnijā, kad mūsu 3 skolēniem būs iespēja doties uz Stičnas pamatskolu un veikt ar dažādiem fizikas procesiem saistītus eksperimentus.

Pēdējās 2 dienas pavadījām Almunekaras pilsētā, kas atrodas netālu no Malagas pie Vidusjūras un uzpildījām iekšējās baterijas jaunam darba cēlienam, lai ar iegūto enerģiju varētu iedvesmot gan savus kolēģus, gan skolēnus, kā arī paši sevi. Piedzīvojām spēcīgu vēju, karstu sauli un gūzmu pozitīvu emociju apmaiņas ar partnervalstu skolotājiem, ar kuriem jau ir izveidojies tik labas attiecības, ka, kopā strādājot, jūtamies kā viena liela un draudzīga ģimene, kas jebkurā brīdī ir gatavi viens otru atbalstīt un palīdzēt.

Projekts tapis ar Erasmus programmas atbalstu.

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.