Preiļu 1. pamatskolas muzejā apskatāma LNVM ceļojošā izstāde “Latgales kongresam 100”

14.09.2017.

No 2017. gada 14. septembra līdz 31. oktobrim Preiļu 1. pamatskolas muzejā apskatāma LNVM ceļojošā izstāde “Latgales kongresam – 100”.

1917. gada pavasara politiskos notikumus – Latvijas apvienošanās un autonomijas idejas – noteica ilglaicīga vēsturiskā pieredze. Tādēļ mobilā izstāde “Latgales kongresam – 100” veltīta ne tikai Latgales kongresa norisei un tā lēmumiem, bet iezīmē arī tās vēsturiskās atšķirības, kas raksturoja Latgales atšķirīgos pārvaldes, saimniecības, sabiedriskās un kultūras dzīves, nacionālās kustības attīstības ceļus gandrīz 300 gadu laikā kopš Latvijas teritorijas sadalīšanas starp vairākām politiskajām virsvarām. Izstādē izmantoti LNVM krājuma materiāli, kas raksturo katoļticības, poļu valodas un pārvaldes sistēmas izplatību Latgalē, Krievijas centrālās varas īstenoto rusifikācijas politiku 19. gs. beigās, latgaliešu nacionālo pašapziņu 20. gs. sākumā.

Izstādi papildina Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja krājuma priekšmeti – drukas aizlieguma laika un 20. gs. sākuma reliģiskās un mācību grāmatas latgaliešu valodā, I pasaules kara ieroči un fotogrāfijas, kā arī Latvijas Neatkarības kara Latgales atbrīvošanas cīņu liecības.

Skolēniem tiek piedāvāta izglītojoša programma. Iepriekšēja pieteikšanās zvanot uz muzeju 65 322 731.

Adrese Daugavpils 34, Preiļi. Ieeja bezmaksas.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.