Preiļu pils būvniecības neparedzētajiem darbiem tiek ņemts papildu finansējums

05.09.2017.

Preiļu novada domes deputāti, izskatot SIA “Preiļu celtnieks” komerdirektora Egīla Stikāna iesniegumu, kārtējā domes sēdē nobalsoja par aizņēmuma 27 000 eiro apmērā ņemšanu Valsts kasē Preiļu pils papildu būvdarbu veikšanai.

Aizņēmums tiks ņemts uz desmit gadiem, aizņēmuma pamatsummas atmaksu paredzēts veikt ar atlikto maksājumu, sākot ar 2019. gada marta mēnesi.

Valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa – Preiļu pils – atjaunošanas 1. kārtas 1. un 2. etapā ir radušies neparedzēti izdevumi, kas saistīti ar būvdarbiem, kas atklājušies būvniecības procesā un kurus iepriekš nevarēja paredzēt, jo Preiļu pils ir vecs kultūrvēsturisks piemineklis. 

Papildu finansējums nepieciešams apaļā skatu torņa pabeigšanai pils 3. stāvā, skatu laukuma ķieģeļu mūra protezēšanai, mūra laukuma konservācijas darbiem apaļā torņa skatu laukumā, cinkotā jumta seguma izbūvei taisnstūra tornim, ūdens noteku un tekņu izbūvei vējtverim. Finansējums paredzēts arī zemes planēšanai un izvešanai, akmens pamata sienu mūrējuma restaurācijas stiegrojuma veidņu montāžai un pamatu pastiprināšanas darbiem.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Pēdējās izmaiņas: 05.09.2017.