Labklājības pārvaldē viesojas Apes novada sociālā dienesta un senioru apvienības pārstāvji

30.08.2017.

Saulainajā 30. augusta dienā Preiļu novada Labklājības pārvaldi apciemoja tālā Apes novada sociālā dienesta kolektīvs un senioru apvienības pārstāvji. Viesu galvenais mērķis bija gūt pieredzi, iepazīstot Dienas centru un tā darbību. Arī Apē vēlas atvērt Dienas centru, kur sociāli mazaizsargātajām mērķgrupām satikties, iemācīties kaut ko jaunu, apmainīties viedokļiem, gūt emocionālu piepildījumu, iemantot draugus un citādi integrēties sabiedrībā. Viesi atzinīgi novērtēja Dienas centra darbību.

Tika rīkota radošā darbnīca. Dienas centra jauniešu ar īpašām vajadzībām grupa aicināja jauniegūtos draugus uzmeistarot vēja zvanus. Jautros ritmos darbojās cilvēku rokas, radot brīnumu – tika izmantotas vecas lietas, apvienojot nederīgas atslēgas, salauzta lietussarga “skeletu”, papildinot ar kādu mirdzošu elementu. Saka, jo tālāk var dzirdēt vēja zvanus, jo labāk – tad tajā apvidū raganas neesot. Preiļu novada Dienas centram tagad ir lieliski vēja zvani, veidoti kopā ar draugiem no Apes.

Ciemiņi no Apes ļoti labprāt iztaujāja par sociālo sfēru, dalījās savā pieredzē ar mūsu novada sociālajiem darbiniekiem. Viesiem tika izrādīts Preiļu novada Labklājības pārvaldes pansionāts, Līču krīzes centrs, Līču pakalpojumu centrs, un kā atslodze prātam un prieks acīm – viesu nama “Pie Pliča” apmeklējums, kur saimnieks iedvesmoja ar savu entuziastisko stāstījumu.

Liene Gžibovska
Dienas centra vadītāja

Pēdējās izmaiņas: 30.08.2017.