25. septembrī bezmaksas seminārs “Bērnam droši”

25.09.2017.

25. septembrī, plkst. 14.00

Preiļu novada Labklājības pārvaldes zālē– Aglonas 1A norisināsies bērnu drošībai veltīts

 bezmaksas seminārs “Bērnam droši”,

 kurā tiks stāstīts, kā padarīt mājas vidi drošāku vienu līdz piecus gadus vecam bērnam un novērst potenciālos riskus bērna veselībai.

 Pasākumā aicināts piedalīties ikviens interesents.

Pasākumu vadīs blogere, divu bērnu mamma Paula Roze, kura jau vairākus gadus organizē dažādus seminārus un lekcijas par bērnu veselības un drošības jautājumiem.

Slimību profilakses un kontroles centra 2016.gada statistikas dati liecina, ka bērni vecumā līdz pieciem gadiem 77% gadījumos traumas gūst tieši mājās – dzīvojamā zonā, guļamistabā, virtuvē vai dārzā. Galvenais traumu iemesls bērniem ir nedroša vide mājās, nepietiekama bērnu uzraudzība, kā arī vecāku zināšanu trūkums par traumu gūšanas riskiem, par iespējām savu bērnu pasargāt.

Atgādinām, ka Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra organizētās sabiedrības informēšanas kampaņā “Bērnam droši” izstrādāti septiņi izglītojoši videoklipi un informatīvs buklets par risinājumiem, kā mainīt un uzlabot bērniem bīstamās vietas. Tāpat vecāki tiks aicināti aizpildīt digitālu testu, lai pārliecinātos, cik bērnam droša ir viņu dzīvesvieta.

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.