Horizontu paplašināšana ar Erasmus+ programmas atbalstu

20.08.2017.

Pateicoties Erasmus+ atbalstam, 2017./2018. mācību gadu Pelēču pamatskola uzsāk ar jaunu projektu „Soli tuvāk Eiropas potenciālam” (Nr. 2017-1-LV-01-KA101-035327). Ir paredzētas vairākas aktivitātes, viena no tām – profesionālās pilnveides kursi angļu valodas skolotājiem Horvātijas pilsētā Spiltā – nupat ir notikusi. Kursi ilga no 20. augusta līdz 26. augustam un tajos piedalījās projekta koordinatore un angļu valodas skolotāja Jolanta Macenko. Tika apgūtas progresīvākas metodes svešvalodu pasniegšanā, notika iepazīšanās ar izmaiņām sabiedrībā, izglītības sitēmā, kā arī ar jaunajām attīstības tendencēm angļu valodā. Paralēli profesionālajai pilnveidei notika aktīva sadarbība ar 11 Eiropas angļu valodas skolotājiem, kas nāca no 6 valstīm.

Paralēli aktīvām mācībām notika arī organizēta gida tūre gan pa Diokletiāna pili, kas mūsdienās veido Splitas centru un ir bijusi ne tikai pils, bet arī nocietināta militāra struktūra ar augstām sienām. Šodien pilī ļoti veiksmīgi ir izvietoti gan restorāni un kafejnīcas, gan veikali, katedrāle un luksus klases dzīvokļi.

Tāpat pieredzējām arī ekskursiju pa tuvējo Trogiras pilsētu, kurā notika arī pavārmākslas stundas, kas ļāva labāk iepazīt Horvātiešu ēšanas un gatavošanas paradumus.

Daudz laika tika pavadīts kopā ar grupas biedriem, veidojot kontaktus nākotnei un ģenerējot jaunas idejas iespējamajiem projektiem.

Kopumā vērtējot, tika iegūts milzums pozitīvu emociju, tika uzpildīta enerģija visam nākamajam gadam, sasmēlāmies saules līdz nākamajai vasarai, kā arī paplašinājām horizontus, kas ir būtiska nepieciešamība 21. gadsimta skolotājam.

Turpmākajam gadam ir paredzēts jauniegūtās zināšanas izmantot gan mācību darbā, gan angļu valodas fakultatīva vadīšanā, gan angļu valodas mācīšanā skolotājiem un ieinteresētajiem vecākiem, lai vērtīgās metodikas palīdzētu vairot skolēnu motivāciju, iedrošinātu skolotājus un vecākus aktīvi izmantot angļu valodu dažādās dzīves situācijās.

Pateicoties Erasmus+ programmas atbalstam un finansējumam, ir iespējam ne tikai profesionāli pilnveidoties un redzēt vairāk, bet arī būt par iedvesmu saviem kolēģiem, skolēniem, vietējai sabiedrībai un dažreiz pat jauniegūtajiem draugiem ārpus Latvijas robežām. Uzdrošināsimies sapņot un piepildīt ieceres!

 

Projekta koordinatore Jolanta Macenko

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.