Par Preiļu Mūzikas un mākslas skolas direktoru apstiprināts Edgars Znutiņš

28.08.2017.

24. augusta Preiļu novada domes sēdē tika nolemts Preiļu Mūzikas un mākslas skolas direktora amatā apstiprināt Edgaru Znutiņu. Lēmums stāsies spēkā pēc saskaņojuma saņemšanas no LR Izglītības un zinātnes ministrijas un LR Kultūras ministrijas “Izglītības likuma” 17.panta trešās daļas 2.punktā noteiktajā kārtībā.

Edgars Znutiņš 2004. gadā ieguvis Pedagoģijas doktora grādu Mūzikas pedagoģijas apakšnozarē. Edgaram Znutiņam ir ilggadēja pieredze vadošā darbā. Kopš 2014. gada Edgars Znutiņš ir Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslu fakultātes Mūzikas katedras vadītājs, piedalījies kvalifikācijas celšanā ārvalstu un Latvijas augstskolās un zinātniskās pētniecības iestādēs. Lielu pieredzi E. Znutiņš guvis, vadot vietēja mēroga un starptautiskos mūzikas festivālus un konkursus. Jaunieceltais Mūzikas un mākslas skolas direktors Latvijā labi pazīstams kā kordiriģents, vairākos Dziesmu un deju svētkos bijis par svētku virsdiriģentu un ar vadītajiem koriem guvis panākumus gan Latvijā, gan ārzemēs. No 1995. gada Edgars Znutiņš ir Preiļu Skolotāju kora “Latgale” diriģents. Viņa vadībā koris ir piedalījies ārzemju koncerturnejās, saņēmis laureāta diplomus vairākos ārzemju festivālos, ieguvis draugus daudzās valstīs un tepat Latvijā, tādējādi bagātinot un attīstot mūsu novada kultūras dzīvi.  Edgaram Znutiņam ir bijušas daudzas publikācijas un raksti periodikā mūzikas pedagoģijas nozarē.

Šī gada 7. jūlijā Preiļu novada dome izsludināja konkursu uz Preiļu novada Mūzikas un mākslas skolas direktora amatu, pretendentu pieteikšanās termiņš bija 27. jūlijs. Ar domes priekšsēdētājas rīkojumu tika izveidota komisija konkursa pretendentu izvērtēšanai.

Uz Preiļu novada Mūzikas un mākslas skolas direktora amatu tika saņemti divu pretendentu pieteikumi. Saskaņā ar konkursa komisijas 1. augusta pretendentu vērtēšanas protokolu, Preiļu Mūzikas un mākslas skolas direktora amatam tika izvirzīta Edgara Znutiņa kandidatūra.

No bijušā Preiļu novada Mūzikas un mākslas skolas direktora Alberta Vucāna 27. jūlijā pašvaldībā tika saņemts iesniegums par viņa atbrīvošanu no ieņemamā amata ar 28. augustu, par ko 24. augusta Preiļu novada domes sēdē tika pieņemts lēmums.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.