25. augustā notika kursu “Socionika – izglītībā un ikdienā” nodarbība

25.08.2017.

2017. gada 25. augustā Preiļu novada bērnu un jauniešu centrā notika profesionālās kompetences pilnveides A programmas „Socionika – izglītībā un ikdienā” kursu nodarbība. Lektore – biedrības „Socionika” valdes priekšsēdētāja, socionikas maģistre Velta Līvija Miķelsone. Kursu nodarbībā piedalījās 35 Preiļu, Aglonas un Vārkavas novadu izglītības iestāžu pedagogi.

Kursu dalībnieki tika iepazīstināti ar šobrīd Latvijā jau zināmu, taču pagaidām maz pazīstamu zinātni – socioniku, kuras pamatā ir psiholoģija (zinātne par cilvēka psihi), socioloģija (zinātne par cilvēku attiecībām sabiedrībā) un informātika (zinātne par informācijas apstrādi un pārraidīšanu). Pedagogiem socionika jāzina, lai gūtu sapratni par sevi un savu atbilstību profesijai, lai efektīvi spētu komunicēt ar klasi, lai veidotu veselīgu mācību klimatu klasē, lai spētu risināt disciplīnas problēmas klasē, lai izprastu skolēnu sociālās problēmas, kuras cēlušās no nesaderīgām attiecībām ģimenē, lai uz kolēģiem raudzītos nevis kā uz konkurentiem vai mazāk apdāvinātiem, bet kā uz personām ar atšķirīgu uzvedības modeli, lai gūtu jaunu skatījumu uz dzīvi un lielāku izpratni par apkārt notiekošo.

Lektore dāsni dalījās savās zināšanās un rezultātā vienaldzīgo nebija. Katrs kursu dalībnieks uzzināja savu sociotipu un ieguva metodiskos materiālus turpmākajam darbam.

Pedagogi izmantoja iespēju iegādāties Velta Līvijas Miķelsones populārzinātnisko grāmatu “Atrodi sevi!”, kurā, starpcitu, lektore saka: “… Pienācis brīdis, kad ir par maz apgūt prasmi lasīt, rakstīt, rēķināt. Šodienas augsto tehnoloģiju laikmetā cilvēkam jāmācās un jāpilnveidojas visu mūžu, pretējā gadījumā viņš nespēj sekot straujajiem dzīves tempiem, ar kuriem nākas saskarties ikdienā. … Datorprogrammas tiek mainītas ik gadus, mobilās tehnoloģijas pilnveidojas vēl ātrāk nekā mēs spējam pie tām pierast, bet cilvēks joprojām nav iemācījies atrast savu īsto un atbilstošo vietu pasaulē. Nav izpratis, kas notiek viņa psihē. Un joprojām baidās to atklāt. Labāk atšifrēt sevi pašam, nekā ļaut to izdarīt citiem. Labāk sevi atrast pašam un izprast savas stiprās un vājās vietas. Tādēļ mans novēlējums – ATRODI SEVI!”

Preiļu novada bērnu un jauniešu centra direktore Aija Caune

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.