Biedrības “Mūsmājas” senioru ekskursija pa Vidzemi

22.08.2017.

Biedrība “Mūsmājas” 22. augustā organizēja senioriem ekskursiju pa Vidzemi. Ekskursijā tika apmeklēts A/S “Lazdonas piensaimnieks”. Tas ir viens no nedaudzajiem piena pārstrādes uzņēmums Latvijā, kurš piedāvā ekskursijas pa ražotni, iepazīstina ar darba tehnoloģiju. Varēja pārliecināties, cik rūpīgs, arī smags ir piena pārstrādes darbs. Pamatā – roku darbs, kaut arī ir ieviestas jaunās tehnoloģijas.

Uzņēmums ir ar senu vēsturi un tradīcijām. Darbojas jau no 1922. gada. 6 produktiem piešķirta “Zaļās karotītes” zīme – “Kvalitatīvs produkts” un 2006. gadā pasniegts “Zaļās karotītes” karogs.

Pārstrādes produkti ir ļoti plašā sortimentā – biezpiens, biezpiena siers, kefīrs, sviests, rīsu krēms, rupjmaizes kārtojums u.c. Ekskursijas dalībniekiem bija iespēja degustēt uzņēmuma produkciju un iegādāties to, izjust gidu interesanto stāstījumu.

Vēlāk apskatījām Biksēres muižas parku. Tur mēs redzējām senās celtnes, mūsdienu koka un cita materiāla skulptūras. Var tikai apbrīnot, cik lieli darbi paveikti mūsdienās, lai visas teritorijas sakoptu, uzturētu kārtībā, lai krāšņi ziedētu puķes, kuras piesaista apmeklētāju uzmanību.

Tālāk ceļš veda uz Cesvaines pili – 19. gs. pērli. Iespaidīga. Celta eklektisma stilā 1893. – 1896. g. muižnieka Ādolfa fon Vulfa ģimenei kā medību pils. Pils projektu izstrādājis vācu arhitekts H. Grīzenbahs. Cik daudz telpu! Plašas, ar vēsturisku elpu, ar lieliem plāniem nākotnē. Varēja apskatīt gan atjaunotās, gan neatjaunotās daļas, nokāpt pagrābā. Uzzināt par ledus, vīna, malkas pagrabiem, uzkāpt tornī, vērot Vidzemes skaisto dabu.

Tika apskatīta Madonas novadā esošā zemnieku saimniecība “Līvi”. Saimnieka veterinārārsta Raimonda Meledera vadībā tur tiek audzētas un koptas kazas. Ferma liela – vairāk nekā 400 kazu. Bija iespēja vērot kazu slaukšanas procesu, barošanu.

Te varēja pārliecināties, ka uzņēmējdarbībā īpaša loma ir tieši vadītāja personībai, tā uzņēmībai, skatienam perspektīvā.

Sajūsmināja saimnieka humora pilnie stāsti, garšīgā un veselīgā kazas siera produkcija, degustācijas process.

Esam priecīgi, ka senioriem ir iespēja apmeklēt un iepazīt Latvijas dabu, tūrisma objektus, radošo uzņēmējdarbību. Pārliecināties cik Latvija ir skaista, daudzveidīga ar jaunatklājumiem.

Šī ekskursija bija viena no biedrības “Mūsmājas” aktivitātēm projekta “Sociālās palīdzības sniegšana” ietvaros, ko atbalsta nodibinājums “Fonds “Ziedot.lv””.

 

Marija Volkova

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.