Preiļos krāšņi nosvinēti pilsētas svētki

18.08.2017.

No 18. līdz 20. augustam Preiļi svinēja pilsētas svētkus ar daudzveidīgu programmu gan bērniem, gan jauniešiem, gan arī pieaugušajiem. Svētkus ar savu klātbūtni pagodināja mūsu Goda pilsonis Jānis Streičs, kā arī viesi no sadraudzības pilsētām – Utenas Lietuvā un Glubokoje Baltkrievijā.

Pirmajā svētku dienā pusldienlaikā tika svinīgi atklāts 3. Starptautiskais autorleļļu festivāls “Leļļu vasara Preiļos”. Līdzīgi kā pagājušo gadu, svētku laikā norisinājās arī Preiļu Grāmatu svētki, kas aicināja lasītājus tikties ar grāmatu autoriem, piedalīties radošajās darbnīcās un dažādās viktorīnās. Vairums svētku aktivitāšu sākās vakarpusē – programma bērniem “Smieklu paklājs”, strītbola turnīrs un ielu dejotāju priekšnesumi, savukārt estrādē skatītājus un līdzjutējus pulcēja Latvijas spēkavīru čempionāta sestais posms, kurā par uzvarētāju tika sumināts preilietis Artis Plivda. Šis bija pēdējais turnīrs pirms gaidāmā superfināla, kas 9. septembrī notiks Rīgā. 

Svētku dienās un vakaros skanēja dažādi koncerti – piektdienas siltajā vakarā viesu mājas “Pie Pliča” dārzā klasiskās mūzikas cienītājus iepriecināja opermūzikas koncerts, ko sniedza Latvijas Nacionālās operas un baleta solisti Sonora Vaice, Ilona Bagele, Raimonds Bramanis un orķestra mūziķu trio, savukārt svētdien Preiļu kapelā notika sakrālās mūzikas koncerts. Jaunieši piektdienas vakarā varēja atpūsties disko ritmos kopā ar muzikālajām apvienībām “Singapūras satīns”, “Dziļi violets” un DJ DWEEN. Pasākumus kuplināja gan mūsu, gan kaimiņnovadu tautas mākslas kolektīvi.

Svētku kulminācija kā katru gadu bija Preiļu novada iestāžu, uzņēmumu, nevalstisko organizāciju un viesu krāšņais gājiens uz estrādi, kas šogad notika ar saukli “Ar cepuri uz svētkiem!”, tāpēc visi dalībnieki bija parūpējušies par kolektīvu vienojošām galvasrotām. Par visinteresantākajām cepurēm tika atzītas Mūzikas un mākslas skolas pārstāvju galvasrotas. Svētku viesus uzrunāja un sveica Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda, sumināti tika sakoptāko īpašumu saimnieki. Krāšņu koncertu klātesošajiem sniedza “Laimas muzykanti”, Marija Naumova, vakaru noslēdza zaļumballe ar grupu “Tālbraucēji”.

Visas trīs dienas dažādas aktivitātes tika piedāvātas sportot gribētājiem – notika strītbola un pludmales volejbola turnīri, tika aizvadītas makšķerēšanas sacensības, kā arī Preiļu novada atklātais čempionāts galda tenisā. Bērniem bija iespēja izmēģināt spēkus ERGO veloskolā ar praktiskiem braukšanas vingrinājumiem un šķēršļu pārvarēšanu. Svētdien Preiļu pludmalē ģimenes tika aicinātas uz Ģimeņu sporta dienu. Savukārt īpaši azartiskajiem šogad bija iespēja vērot un piedalīties Latgales gliemežu skriešanās 1. čempionātā, ko rīkoja vīngliemežu audzētava “Ošu māja”.

Pilsētas svētki priecēja gan preiliešus, gan daudzos viesus no tuvākiem un tālākiem novadiem un arī ārzemēm. Pateicamies par atbalstu “SEB banka” un informatīvajiem atbalstītājiem: “Vietējā Latgales avīze”, “Latgales laiks”, “Latgales Reģionālā televīzija”, “Dautkom”, “Latvijas Radio Latgales studija”, “Latgales radio”, “Radio 1”. Īpašs paldies jauniešiem – brīvprātīgajiem. Un – uz tikšanos nākamgad!

Ilona Vilcāne
Preiļu novada domes mājaslapas satura redaktore

 

Pēdējās izmaiņas: 18.08.2017.