Trešais Starptautiskais autorleļļu festivāls Preiļos

18.08.2017.

No 18. augusta līdz 20. augustam Preiļos norisinājās 3. Starptautiskais autorlelļu festivāls «Leļļu vasara Preiļos». Ar krāšņu festivāla atklāšanas pasākumu, leļļu izstādi Preiļu kultūras namā, izcilu mākslinieku piedāvāto darbu izlozi autorleļļu svētki bija krāšņi un piesaistīja īpaši lielu skaitu apmeklētāju.

Festivālā piedalījās 31 leļļu meistars no 13 pasaules valstīm – Nīderlandes, Vācijas, Itālijas, Izraēlas, Moldovas, Gruzijas, Čehijas, Igaunijas, Lietuvas, Latvijas, Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas. Starp leļļu meistariem bija daudzi starptautiski atzīti mākslinieki, kuru meistarība novērtēta daudzās izstādēs visā pasaulē.

Preiļu Kultūras namā triju dienu garumā bija skatāma autorleļļu un mākslinieku darināto kraukļu izstāde. Preiļu pilsētas simbols – krauklis – bija atveidots dažādās tehnikās un rotāja kultūras nama skatuvi. Izstādes apmeklētājiem bija iespēja piedalīties balsojumā un noteikt skatītāju simpātiju – gan labāko lelli, gan interesantāk atveidoto kraukli. Apkopojot balsošanas rezultātus, skatītāju simpātiju balvas par trim labākajām autorlellēm ieguva preilieši Aleksandrs Ņesterjuks, Vladlena un Krievijas pārstāvji Oksana un Andrejs Pančenko. Kā interesantāk atveidotos kraukļus skatītāji bija izvēlējušies preilieša Aleksandra Ņesterjuka, Krievijas mākslinieka Andreja Pančenko un Gruzijas leļļu meistares Jūlijas Sorokinas darbus. Balvas māksliniekiem tika pasniegtas 19. augustā Preiļu parka estrādē.

Festivāla pēdējā dienā Preiļu kultūras namā notika izloze, kurai savus darbus bija atvēlējuši vairāki festivāla mākslinieki. Visi izlozes dalībnieki, kuri labdarībai bija ziedojuši vismaz 20 eiro, saņēma kāda mākslinieka lelli vai veidoto mākslas darbu.

3. Starptautiskais autorleļļu festivāls «Leļļu vasara Preiļos» ir izskanējis. Izstādes apmeklētāji, svētku viesi un mākslinieki izteikuši savu sajūsmu un pateicības vārdus par kārtējo Preiļos organizēto festivālu, kas ienesis daudz pozitīvu emociju. Kārtējo reizi ir nostiprinājušas draudzības saites starp dažādu valstu pārstāvjiem, kuri bija ieradušies mūsu pilsētā, un pasākumu apmeklētāji ir saņēmuši lielu radošuma devu turpmākajam darbam.

Festivālu organizēja Preiļu novada dome un Preiļu novada Kultūras centrs sadarbībā ar Preiļu leļļu mākslinieci Vladlenu un viņas ģimeni. Pateicamies visiem, kuri palīdzēja, atbalstīja un darbojās, lai 3. Starptautiskais autorleļļu festivāls noritētu sekmīgi ! Paldies izstādes apmeklētājiem, Preiļu novada iedzīvotājiem un viesiem!

Maija Paegle

 

Pēdējās izmaiņas: 18.08.2017.