9. septembrī Preiļos norisināsies Eiropas kultūras mantojuma dienu 2017 pasākumi

09.09.2017.

2017. gadā tradicionālās Eiropas kultūras mantojuma dienas notiks no 9. līdz 10. septembrim. Šī gada aktivitātes veltītas vēsturisku notikumu vietām ar nolūku apzināt un no jauna iepazīt tās vietas, kas saistītas ar nozīmīgiem notikumiem Latvijas teritorijas vēsturiskajā attīstībā un mūsu vēsturei nozīmīgu personību dzīvi un darbu. 

Eiropas kultūras mantojuma dienām 2017 Preiļu novada dome ir pieteikusi Preiļu muižas kompleksa apbūvi, kas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un šobrīd piedzīvo ievērojamas pārmaiņas, jo notiek pils restaurācija, staļļu konservācija, parka vāru atjaunošana un parka sakopšanas darbi.

9. septembrī Preiļu novadā notiks vairāki pasākumi, kuru rīkošanā iesaistīsies Preiļu Galvenā bibliotēka, Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejs, Preiļu novada Kultūras centrs, Preiļu un Riebiņu novada Tūrisma un informācijas centrs un Jauniešu centrs “ČETRI”. Interesentiem tiks piedāvātas visas dienas garumā ekskursijas “Borhu mantojums” gida pavadībā pa muižas parku un apbūves kompleksu, atvērta būs Preiļu muižas kapela, norisināsies konkurss “Atpazīsti amatnieku darba rīkus un amatnieku izstrādājumus muzeja kolekcijās”. Savukārt Preiļu parkā būs iespēja piedalīties spēlē “Atklāj Preiļu parka noslēpumus”. Vairākas aktivitātes būs veltītas Tēva dienai – izglītojošs pasākums “Tēvu mantojums” muzeja atklātajā mācību krātuvē, izskanēs stāsts par Jozefu Borhu un Mihailu Borhu, savukārt Preiļu parkā Kultūras centrs piedāvās izzinošu un sportisku Tēva dienas sarīkojumu „Mans tētis un es spējam visu!”.

Visas dienas garumā būs apskatāmas izstādes Preiļu Galvenajā bibliotēkā, savukārt Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejā būs atvērtas ekspozīcijas.

Ilona Vilcāne, 
Preiļu novada domes mājaslapas satura redaktore 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.