Vidzemes „copmaņu” paraugstunda

20.08.2017.

20. augustā Preiļos norisinājās sacensības pludiņmakšķerēšanā „Rīta cope”. Varbūt laikapstākļi bija pie vainas, kāpēc viens otrs copmanis tā arī neatrada kopēju valodu ar Preiļu parka dīķa iemītniecēm.

Pēc starta signāla plkst. 7.00 divdesmit septiņu makšķernieku sagatavotās brokastis zivīm sāka lidot ūdenī. Starp dalībniekiem arī 10 jaunieši gan no Ļaudonas jauno makšķernieku skolas, gan mūsu vietējie censoņi. Ne visu dalībnieku piedāvātā barība zivīm bija pa prātam un te nu sāka izpausties meistarība un mazliet arī veiksme. Meistarklasi nodemonstrēja Madonas novada makšķernieki, un vēl lielāks pārsteigums vīriem, sverot lomus, bija redzēt, ka uzvarētāja lauri pienākas dāmai. Par uzvarētāju kļuva ļaudoniete Ilze Barūkle, kurai kopējais zivju svars – 2 kg 380 g, tajā skaitā arī lielākā zivs – breksis 1 kg 115 g dzīvsvarā.  Otrajā vietā dzīvesdraugs Valdis Barūklis – 1 kg 802 g. Kauss par trešo vietu madonietim Andrim Turkinam – 1 kg 403 g. Arī ceturtajā vietā vidzemnieki – Viktors Ūdris no Kalsnavas ar 1 kg 243 g smagu lomu. Olimpisko sešinieku noslēdz Kazimirs Anspoks (0,984 kg ) un Broņislavs Plivda (0,980 kg), kurš pirmajā stundā bija izvirzījies par līderi, bet tālāk veiksme novērsās.

Pieticīgāki lomi jauniešiem, bet viņiem vēl viss priekšā. Uzvarētāja godā Aleksandrs Rukmans no Preiļiem (0,359 kg), tālāk seko aglonietis Intars Matisāns (0,309 kg), bet bronzas godalga jaunajam makšķerniekam no Ļaudonas Sergejam Plavnovam (0,222 kg).

Nu ko, Preiļu dīķī zivis ir- vajag tikai prast ķert!

 

No kreisās: I. Matisāns, A. Rukmans, S. Plavnovs

No kreisās: A. Turkins, I. Barūkle, V. Barūklis

L.Valdonis – sporta pasākumu organizators

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.