27. septembrī seminārs par aktualitātēm Sociālās uzņēmējdarbības programmā

27.09.2017.

Sociālās uzņēmējdarbības koncepcija ir attīstījusies pēdējo 30 gadu laikā. Tagad tā ir sastopama gandrīz visās Eiropas Savienības valstīs. Šāda veida uzņēmēji attīsta produktu ražošanu un sniedz dažādus pakalpojumus.

Tradicionālā izpratnē uzņēmējdarbība nozīmē preču un pakalpojumu pārdošanu, arī sociālā uzņēmējdarbība  nodarbojas ar to pašu, vienīgi sniedz tiešu ieguldījumu sabiedrības labā, un uzņēmuma peļņa tiek novirzīta sabiedrībai sociāli nozīmīgu problēmu risināšanā vai arī uzņēmuma darbības nodrošināšanā tiek iesaistītas sociāli neaizsargātas sabiedrības grupas.

Latvijā jau ir sociālās uzņēmējdarbības pionieri:

–          sociālās uzņēmējdarbības projekts “HOPP” (www.hopp.lv) ražo pielāgotus trīsriteņus senioriem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem;

–          Mammu (www.mammu.lv) ir modes zīmols, kas  rod risinājumus sociālajām problēmām,  piedāvājot iespēju jaunajām māmiņām nopelnīt papildus ienākumus, kamēr viņas rūpējas par bērnu.

Uzņēmumiem, kuru misija ir sniegt labumu sabiedrībai – atbalstīt un iesaistīt darba tirgū iedzīvotājus, kuri pakļauti nabadzības un sociālās atstumtības riskam, sakārtot vidi, kā arī citi uz sabiedrisko labumu vērsti mērķi – līdz 2022.gadam pieejams ES atbalsts 12 milj. EUR apmērā. Paredzēts, ka granta finansējums būs pieejams vairāk nekā 200 projektiem. Granta apmērs vienam uzņēmējdarbības projektam paredzēts no 5 000 līdz 200 000 EUR, un to var saņemt gan sociālās uzņēmējdarbības uzsākšanai, gan paplašināšanai. Galvenais priekšnosacījums – biznesa idejai jābūt dzīvotspējīgai, ar būtisku sociālo ietekmi ilgtermiņā.

Lai uzņēmējiem sniegtu plašāku ieskatu par pieejamo atbalstu, Latgales plānošanas reģiona (LPR) Latgales uzņēmējdarbības centrs 2017. gada septembrī rīko informatīvus pasākumus reģiona pašvaldībās:

–          26.09 Krāslavā, Skolas ielā 7 (13. kab.), sākums plkst. 12.00;

–          27.09 Preiļos, Kooperatīva ielā 6, 3. Stāvā, sākums plkst. 11:00 Informācija par semināru un pieteikšanās pa tālruni 26636243.

Par labās prakses piemēriem, sociālās uzņēmējdarbības uzsākšanas iespējām, aktualitātēm un tendencēm Krāslavā prezentāciju sniegs Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vadītāja Madara Ūlande, Preiļos par pieejamo atbalstu sociālās uzņēmējdarbības projektiem informēs valsts attīstības finanšu institūcijas ALTUM Latgales reģiona vadītāja Vita Pučka.

Plašāka informācija par semināru norisi skatāma Latgales plānošanas reģiona mājas lapā www.lpr.gov.lv

Pēdējās izmaiņas: 27.09.2017.