Vietējie amatnieki padarīja svētkus aktivitātēm bagātākus

19.08.2017.

Preiļu un Riebiņu novada TIC kopš jūlija īsteno projektu “Tev, Dieviņ, spēks, varīte, Tev gudrais padomiņš”, kura galvenais vadmotīvs ir senās latvju spēka zīmes un to pielietojums mūsdienās.

Projekta īstenošana tika uzsākta ar Preiļu novada iedzīvotājas, masieres un jogas pasniedzējas Kristīnes Mūrnieces lekciju – sarunu par dzīvi, veicinot klausītājus palūkoties uz mūsdienu sarežģītājām lietām bērna acīm caur senču zināšanām un viedumu. Savukārt Preiļu pilsētas svētku laikā ikviens interesents vietējo amatnieku radošā darbnīcā varēja izgatavot nelielus suvenīrus ar latvju zīmēm. Kokapstrādes amatnieks Staņislavs Geida piedāvāja izdedzināt zīmes koka ripiņās. Origami meistare Alla Solovjova lieliem un maziem apmeklētājiem piedāvāja no papīra izgatavot rokassprādzes latvju zīmes veidā, kā arī izspēlēt spēli, saliekot kādu ornamentu. Pie vietējā keramiķa Raivo Andersona varēja izgatavot māla laimes pogu un katrs tajā varēja iespiest savu spēka zīmi. Savukārt, jaunā māksliniece Sintija Logina bez maksas piedāvāja hennas apgleznošanas tehnikā uzgleznot spēka zīmi, kas saglabājas uz ķermeņa līdz pat divām nedēļām. Priecājamies, ka aktivitātes likās interesantas daudziem svētku Tirgus ielas apmeklētājiem!

Septembrī dzejas dienu ietvaros tiks organizēts “Dzejas busiņš” no Preiļiem uz Galēniem, Roberta Mūka muzeju, kur notiks kopīga literāra pēcpusdiena ar apvienību “Mūka ķēķis”, darinot spēka zīmi. Savukārt, patriotisko noskaņu mēnesī – novembrī Preiļu Galvenajā bibliotēkā notiks gleznotājas, seno spēka zīmju pētnieces, enerģētiķes un zintnieces Brigitas Ektermanes lekcija par zīmju spēku un nozīmi, kā arī viņas darbu izstādes atklāšana. Pasākumos ieeja bezmaksas, visi laipni aicināti sekot informācijai un piedalīties!

Projekta kopējais budžets ir EUR 580, no kuriem EUR 510 ir piešķirti no Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijas valsts mežu atbalstītā Latgales kultūras programma 2016” un EUR 70 ir Preiļu novada domes finansējums.

Iveta Šņepste
Projekta vadītāja,
Preiļu un Riebiņu novada TIC pārstāve

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.