Notiks informatīvs pasākums par Edinburgas hercoga starptautisko jauniešu pašaudzināšanas programmu Award

21.09.2017.

21. septembrī, Preiļu 2. vidusskolā (A.Paulāna iela 2), Preiļos, notiks Valsts izglītības satura centra organizētais informatīvais pasākums, uz kuru aicināti visi, kas ikdienā strādā ar jauniešiem vecumā no 14 līdz 24 gadiem. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar neformālās izglītības rīku – Edinburgas hercoga starptautisko jauniešu pašaudzināšanas programmu Award – ko turpmāk varēs izmantot, lai motivētu jauniešus jēgpilni pavadīt laiku, daudzpusīgi attīstīties, izvirzīt un sasniegt individuālus mērķus.

Informatīvais pasākums, ko veido divas daļas, sāksies plkst. 14.00 un ilgs 40-60 minūtes. Pirmajā daļā – prezentācija par programmas Award būtību un to, ko nepieciešams izdarīt, lai kļūtu par Award vadītāju un lai iesaistītos programmas īstenošanā. Otrajā daļā – saruna ar Award vadītāju, kura stāstīs ar savu programmas Award īstenošanas pieredzi.

Dalībai pasākumā var pieteikties, līdz 18. septembrim, sūtot e-pastu Lvijai Uskalei uz livija.uskale@visc.gov.lv

Edinburgas hercoga starptautiskā jauniešu pašaudzināšanas programma Award palīdz jauniešiem sagatavoties patstāvīgai dzīvei un darbam. The Duke of Edinburgh’s International Award – balva, ko iegūst jaunieši, kas programmas Award ietvaros sasnieguši savus individuālos mērķus – ir pasaulē vadošais jauniešu izaugsmes apbalvojums. Iepriekšējā gadā vairāk nekā viens miljons jauniešu 144 pasaules valstīs iesaistījās programmā Award. Programmas Award trīs līmeņos – bronzas, sudraba un zelta – jaunieši noteiktu laika periodu veic pašu izvēlētas aktivitātes četrās programmas Award jomās – veic brīvprātīgo darbu, uzlabo savu fizisko sagatavotību, apgūst vai pilnveido prasmes  un dodas piedzīvojumu ceļojumā. Par programmas Award dalībnieku var kļūt ikviens jaunietis vecumā no 14 līdz 24 gadiem. Jaunieši, kuri sasnieguši pašu izvirzītos jomu mērķus, tiek aicināti uz svinīgu apbalvošanas pasākumu, kura laikā viņi saņem attiecīgā līmeņa programmas Award apbalvojumu.

Latvijā programmu Award jau vairāk nekā desmit gadus īsteno Valsts izglītības satura centrs. No 2016. gada novembra tās īstenošanu “People to people” programmas ietvaros atbalsta British Council.

Papildinformācija atrodama: www.award.lv 

Informāciju sagatavoja:
Valsts izglītības satura centra
Neformālās izglītības departamenta
Interešu izglītības un audzināšanas darba
nodaļas projektu vadītāja Līvija Uskale

Award ir starptautiska jauniešu pašizaugsmes programma, kuru 1956.gadā dibināja Edinburgas hercogs princis Filips, lords Hants un vācu pedagogs Kurts Hāns. Programma mūsdienās darbojas 140 pasaules valstīs, no 2006. gada Latvijā programmu Award īsteno Valsts izglītības satura centrs. Programma pieejama daudzās Latvijas skolās un jauniešu centros. Desmitu gadu laikā tajā ir iesaistījušies vairāk nekā 1000 jaunieši. Programmas trīs līmeņos – bronzas, sudraba un zelta – jaunieši noteiktu laika periodu veic pašu izvēlētas aktivitātes četrās programmas Award jomās – apgūst jaunas prasmes, veic brīvprātīgo darbu, uzlabo savu fizisko sagatavotību un dodas piedzīvojumu ceļojumā. Ik gadu jaunieši, kuri sasnieguši pašu izvirzītos jomu mērķus, tiek aicināti uz svinīgo Apbalvošanas pasākumu, kura laikā viņi saņem attiecīgā līmeņa programmas Award apbalvojumu.

Links:

[1] http://www.award.lv

[2] http://www.award.lv/

[3] http://www.draugiem.lv/award

[4] http://www.facebook.com/awardLATVIA

[5] http://www.twitter.com/awardLATVIA

 

Pēdējās izmaiņas: 21.09.2017.