Baltkrievijas Starptautiskajā mākslu festivālā “Slāvu tirgus” Vitebskā piedalās arī Preiļu kolektīvi

14.07.2017.

14.-15. jūlijā Preiļu novada slāvu kultūras biedrības “Raduga” sieviešu vokālais ansamblis “Rjabinuška” (vadītāja Svetlana Stepanova), Kultūras centra un Preiļu 2. vidusskolas deju kolektīvs “Asorti” (vadītāja Rimma Gavrilova) piedalījās Baltkrievijas Starptautiskajā mākslu festivālā “Slāvu tirgus Vitebskā”.

Pirmajā dienā, tā kā lija stiprs lietus un ielu koncerti bija atcelti, mūs viesmīlīgi sagaidīja pilsētas Centrālās bibliotēkas kolektīvs, lasītāji un daudzi citi interesenti. Par sirsnīgo uzņemšanu gribas teikt lielu paldies bibliotēkas vadītājai Tatjanai Adamjan un viņas vietniecei Olgai Komendatovai. Vakarā bija iespēja apmeklēt koncertu Vasaras amfiteātrī  un baudīt Ukrainas dziedātāju uzstāšanos – ikvienu skatītāju pārsteidza krāšņie tērpi un mūzikas nevainojamais pavadījums.

Pasākuma otrajā dienā mūsu kolektīvi uzstājās pilsētas centrālajā laukumā, pēc tam apmeklējām amatnieku tirgu, kurā tiekas dažādu valstu un arodu meistari, un tad devāmies apskatīt pilsētas ievērojamākās vietas, dažādus vēsturiski svarīgus un mūsdienu objektus.

Šogad festivālā piedalījās dalībnieki vairāk nekā no četrdesmit valstīm, mēs bijām sajūsmā, ka bijām viņu vidū, jo ir daudz patīkamu atmiņu: skatītāju pozitīvās atsauksmes , sirsnīgie smaidi un laba vēlējumi iepriecināja ikvienu mūsu kolektīva dalībnieku.

Vēlamies pateikties par atbalstu un līdzdalību, ka radās iespēja piedalīties pasākumā, Daugavpils Baltkrievijas Republikas ģenerālkonsulam V.Kļimovam un ģenerālkonsula konsultantei A. Struņevskai, Preiļu novada domes priekšsēdētājai M. Plivdai un novada domes darbiniekiem, Preiļu Kultūras centra vadītājam G.Skrimblim un Preiļu 2. vidusskolas direktorei N. Hļebņikovai.

R.Gavrilova,
Preiļu 2. vidusskolas  un KC deju kolektīva “Asorti” vadītāja,
vokālā ansambļa “Rjabinuška” dalībniece

Pēdējās izmaiņas: 14.07.2017.