Viena saulaina diena Daugavpilī

24.07.2017.

Tā bija viena no šīs vasaras saulainākajām dienām, kad grupa Preiļu novada senioru apmeklēja pilsētu Daugavas krastā – Daugavpili. Seniorus vienā no 25 pilsētas mikrorajoniem laipni sagaidīja liels pilsētas pazinējs un patriots – gids Jānis Kivriņš. Pateicoties viņa izsmeļošajam, atraktīvajam stāstījumam mēs guvām daudz jaunas informācijas.

Grupa  apmeklēja Baznīcu kalnu – vietu, kur viens otram blakus slejas četri dievnami. Katrs pārstāv citu konfesiju, bet visi kopā tie rada skaistu arhitektūras ansambli. Mums bija iespēja apmeklēt Svētā Borisa un Svētā Gļeba pareizticīgo katedrāli, kur vienlaikus var atrasties 5000 cilvēku, un kas to padara par lielāko pareizticīgo baznīcu Latvijā. Baznīcu kalnā vēl atrodas Jaunavas Marijas Bezvainīgās Ieņemšanas Romas katoļu baznīcaMārtiņa Lutera evaņģēliski luteriskā baznīca un Svētā Nikolaja vecticībnieku baznīca.

Grupa apmeklēja arī Daugavpils centru un izbaudīja pievilcīgo auru, ko nodrošina arhitektūra un parki, kas saglabājuši pilsētas vēsturi. Nākamā apskates vieta bija Daugavpils cietoksnis, kas  ir ievērojams kultūrvēsturisks objekts un aizņem 2 km2 lielu platību. Tajā jūtama gadsimtiem sena vēsture. Cietokšņa teritorijā atrodas arī Marka Rotko mākslas centrs. Tas ir starptautisks mākslas komplekss, kur iespējams aplūkot gleznotāja oriģināldarbus. Vienlaicīgi mākslas centrā varēja apskatīt arī norvēģu mākslinieka Edvarda Munka orģināldarbu.

Pilsētas apskati noslēdzām ar muzeju apmeklējumiem pilsētas centrā. Kāds bijis 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma vidēji turīgs daugavpilietis, atbildi sniedz „Latviešu māja”. Tā ir liecība par latviešu tradīcijām – gan pilsētnieku, gan laucinieku.

Pilsētas tiesības Daugavpils ieguva 1582. gadā. Pastāvēšanas laikā tai bijuši vairāki nosaukumi: Dinaburga, Borisogļebska un Dvinska. Daugavpils ir Latvijas otra lielākā pilsēta un ir  izvietojusies Daugavas abos krastos.  

Mēs, seniori – ekskursanti, vēlamies pateikties Preiļu novada pensionāru biedrībai (PPB) un PPB  priekšsēdētājas vietniecei, ekskursijas vadītājai, Marija Briškai, kura sastādīja maršrutu un iepazīstināja ar brauciena programmu. Visas dienas garumā mēs bijām apčubināti, aprūpēti, par visu informēti, un visi palikām gandarīti par lielisko un labi organizēto dienu.

Paldies Preiļu novada domei par iedalīto transportu !

Valentīna Kudiņa,
ekskursijas dalībniece, Preiļu novada PPB revidente

Pēdējās izmaiņas: 24.07.2017.