Preiļu novada pašvaldības policija atgādina vecākiem neatstāt bērnus bez uzraudzības

17.07.2017.

Preiļu novada Pašvaldības policija informē, ka 13. jūlija rītā plkst. 10.30 Preiļu pludmalē bez pieaugušo pavadības ieradās 3,5 gadus veca meitenīte, kas devās no laipas ūdenī, kur dziļums bija apmēram 3 metri.. Pateicoties tam, ka pludmalē tajā laikā uzturējās arī pilngadīgas personas, kas notiekošo pamanīja, nelaime tika novērsta un slīkstošais bērns izvilkts no ūdens. Pēc negadījuma meitenīte tika nogādāta pieskatītājas dzīvesvietā, kas bērnu jau meklēja. Pašvaldības policija sameklēja bērna māti, kurai tika sastādīts administratīvā pārkāpumu protokols, paziņots Preiļu novada bāriņtiesai.

Pašvaldības policija vērš uzmanību, ka, redzot nepieskatītus vai apmaldījušos bērnus, iedzīvotāji aicināti nekavējoties ziņot valsts  (tel. 110) vai pašvaldības policijai (tel. 65307330). Par bērna līdz 7 gadu vecumam atstāšanu bez uzraudzības Administratīvo pārkāpumu kodeksa 1724 pants paredz administratīvo atbildību – vecākiem vai personām, kuras viņus aistāj, naudas sodu līdz septiņdesmit euro .

Pašvaldības policija izsaka pateicību līdzcilvēkiem Verai Smetaņinai, Ingai Stoļarukai un Ilmāram Tihinovam, kas nepalika vienaldzīgi un novērsa nelaimi, kā arī vēlreiz atgādina, ka bērnus atstāt bez pieaugušo uzraudzības nedrīkst, un pat īss neuzmanības mirklis var izrādīties liktenīgs.

 

Ilona Vilcāne,

Preiļu novada domes mājaslapas satura redaktore

Pēdējās izmaiņas: 17.07.2017.