Biedrības “Preiļi izglītotai Latvijai” un “PAKAC” jaunieši piedalījās jauniešu apmaiņā Itālijā “Kitchen garden: From the garden to the table”

26.06.2017.

No 26. jūnija līdz 5. jūnijam Itālijā Torre del Greco pilsētā netālu no Neapoles norisinājās jauniešu apmaiņa par dārzeņu, garšaugu audzēšanu uz palodzes un balkoniem. Apmaiņā piedalījās jaunieši no Grieķijas, Itālijas, Polijas, Slovēnijas un Latvijas.

Kopīgi apmeklējām botānisko dārzu, lai iepazītu dažādas augu kultūras un klimata ietekmi, darbojāmies grupās, analizējot katras valsts īpatnības, iepazinām Vidusjūras diētas specifiku. Veidojām piemērus, stādot garšaugus, spēlējām teātri un mācījāmies valodas.

Jauniešu apmaiņas ietvaros iepazinām Neapoli un Itālijas dienvidus caur daudzu citu valstu skatu punktiem. Vai Jūs zinājāt, ka Latvija ir auksta valsts un Rīga ir līdzīga Ļubļanai? Neapolē apmeklējām seno pazemes pilsētu un arheoloģisko muzeju.

Fascinēja ielu netīrība, pieeja dzīvei, nenoteiktie veikalu darba laiki. Apmaiņa mums ļāva ieskatīties Itālijā nevis no tūristu perfektā skatījuma, bet kā ir īstenībā, kā ir ikdienā.

Aicinām sekot līdzi FB lapai https://www.facebook.com/PreiliLatvijai/, kurā publicējam iespējas piedalīties starptautiskās jauniešu apmaiņās un citos projektos.

Projekts tika īstenots Erasmus+ programmas ietvaros.

 

 

Sagatavoja:
Aija Vanaga
projekta vadītāja
aija.vanaga@gmail.com 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.