Sniedz atbalstu Preiļu novada uzņēmēju ideju īstenošanai

10.07.2017.

Šī gada 1. jūnijā noslēdzās Preiļu novada domes rīkotais Mazo un vidējo komercsabiedrību (MVK) un saimnieciskās darbības veicēju (SDV) projektu līdzfinansēšanas konkurss. Tika saņemti 12 projektu pieteikumi, kuri aptver dažādas biznesa nozares. No tiem piecus projektus konkursā iesniedza pašnodarbinātas personas un septiņi projekti tika iesniegti no sabiedrībām ar ierobežotu atbildību.

Ar domes līdzfinansējumu tiks īstenotas uzņēmēju idejas, kas veicinās šo uzņēmumu darbības paplašināšanos, jaunu pakalpojumu attīstību un darba ražīguma un kapacitātes  paaugstināšanos, amatniecības un tūrisma nozares attīstību, kā arī  jaunas saimnieciskās darbības uzsākšanu. Īstenojot projektus, tiks radītas 9 jaunas darba vietas.

SIA „D&V AUTO”, īstenojot projektu, iegādāsies diagnostikas iekārtu, kas autoservisa klientiem nodrošinās kvalitatīvu un precīzu vieglo automobiļu BMW un Mercedes-Benz diagnostikas pakalpojumu un remontu, tādējādi paplašinot servisa pakalpojumu klāstu, piesaistot jaunus klientus un paaugstinot uzņēmuma kapacitāti un konkurētspēju.

Ar nebijušu  projekta ideju  startēja  SIA „LABU PROJEKTU SERVISS”, vēloties ieviest latgalieša ID (identitātes) karti, kas kļūs par jaunu tūrisma mārketinga rīku un  kuru būs iespējams iegādāties t/c OGA, un kas būs viens no risinājumiem tūristu piesaistē.  Kartes  īpašnieki varēs saņemt tūrisma un citus  pakalpojumus vairāk un  kvalitatīvāk no tiem vietējiem uzņēmējiem, zemniekiem un saimniekiem, kuri vēlēsies šajā pasākumā iesaistīties. Pirmajā gadā plānots pārdot 5000 ID karšu. Dome līdzfinansē plastikāta karšu printera un plastikāta karšu dizaina izstrādi un karšu iegādi.

SIA “Picu bode” iesniedza projektu, kuru īstenojot tiks paplašināts ēdināšanas bloks t/c OGA. Ar domes līdzfinansējumu tiks iegādāts ledusskapis, saldētava un konvekcijas krāsns ar mitrināšanu. Projekta rezultātā tiks uzlabota uzņēmuma darba vide, ražojamo produktu un sniedzamo pakalpojumu apjoms, paplašināsies ēdienu sortiments, kā arī tiks gatavoti jauni produkti, īpaši latgaliskie.

Pagājušajā gadā visstraujāk augošais eksportējošais uzņēmums SIA “MANCO ENERGY LATGALE”, kas nodarbojas ar iekuru skalu un malkas ražošanu eksportam, projekta rezultātā iegādāsies mehanizētu palešu tinēju, kas ievērojami uzlabos palešu  kvalitāti, palielinās darba ražīgumu uzņēmumā un atvieglos darbinieku fizisko slodzi.

SIA “Evromaster.lv” projekta īstenošanas rezultātā iegādātais formātzāģis nodrošinās guļbūvju iekšējās apdares kvalitatīvu veikšanu, jaunu klientu piesaisti un uzņēmuma izaugsmes paaugstināšanos.

SIA“Preiļu slimnīca” projekta ietvaros plāno uzlabot slimnīcas materiāli tehnisko bāzi, iegādājoties rezektoskopa darba elementa komplektu ar piederumiem jauna veida pakalpojuma attīstībai Preiļu slimnīcā.

Tūrisma jomā darbojošais uzņēmums SIA „MVS+” pilnveidos  sniegto pakalpojumu klāstu, nodrošinot tūrisma mājas AGAVES apmeklētājiem iespēju pārbaudīt savus spēkus uz piepūšamiem SUP dēļiem. SUP dēļi tiks arī iznomāti interesentiem Preiļu pludmalē.

Projekta konkursā pieteicās arī trīs saimnieciskās darbības veicējas, kuras nupat uzsāka savu biznesa ideju īstenošanu. SDV Kristīne Logina plāno izveidot porcelāna darbnīcu Preiļos. Tā būs pirmā darbnīca Preiļos, kurā tiks izgatavoti trauki un dizaina elementi no porcelāna. Ar domes līdzfinansējumu tiks iegādāta un uzstādīta keramikas apdedzināšanas krāsns.

Savukārt  SDV Kristīne Nicmane vēlas atvērt savu keramikas darbnīca „Jašas podi”  gleznainajā Aizkalnes pagastā un gatavot izstrādājumu no akmens masas, porcelāna un baltā māla. Nākotnē  objektā plānojas rīkot meistarklases, atvērt veikaliņu darbu mazumtirdzniecībai un attīstīt  šo vietu par tūrisma objektu. Ar domes līdzfinansējumu tiks veikts elektropieslēguma jaudas palielinājums, iegādāta virpas galva un keramikas krāsns.

SDV Ingūna Zīmele uzsākusi mājražošanu, lai preilēniešus un viesus pārsteigtu ar jauna piedāvājuma „Mūsdienu deserti Preiļos” attīstīšanu. Dažādus mūsdienīgus desertus- kūkas, tortes un cepumus būs iespējams nobaudīt, pasūtot gan individuāli, gan iegādājoties „Picu bodē”. Ar domes līdzfinansējumu tiks iegādāts ledusskapis ar saldētavu, elektriskā plīts.

Jau esošās uzņēmējas SDV Mairita Vaivode un SDV Aija Zīmele turpina sava biznesa ceļu, attīstot jaunus pakalpojumus un uzsākot jaunu produktu izstrādi un ražošanu.

SDV Mairita Vaivode izveidos salonu-frizētavu ģimenēm un turpinās sniegt skaistumkopšanas pakalpojumus ģimenēm ar bērniem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un jauniešiem. Tiks izveidots stends ar amatniecības izstrādājumiem tūristiem. Tiks nodrošinātas prakses vietas jaunajiem speciālistiem. Projekta ietvaros tiks iegādāts aprīkojums mūsdienīgam salonam, izveidota bērnu spēļu zona un apgūtas sejas apgleznošanas, glitter tetovējumu, māksliniecisko bizīšu pīšanas prasmes specializētos kursos.

SDV Aija Zīmele uzsākusi zīmola „Bērnības zeme” attīstīšanu, uzsākot attīstošu, drošu un jautru rotaļlietu ražošanu. Rotaļlietas tiek šūtas no dažādiem audumiem (kokvilna, lins, filcs utt.), kombinējot ar materiālu daudzveidību un formu, pieliekot fantāziju un sirds siltumu, lai galu galā sanāktu rotaļlietas, ar ko bērniem  saistītos skaistākie bērnības brīži. Ar domes līdzfinansējumu tiks iegādāta šujmašīna, akumulatora urbjmašīna/skrūvjgrieznis, ātri saliekamā telts, videokamera.

Konkursa budžets sastāda 20 000 eiro.

Atbalstīto projektu līdzfinansējuma summa 2017. gadā sastāda 13 849,98 eiro.

Konkursa mērķis ir sniegt Domes atbalstu MVK un SDV projektiem, kas saistīti ar uzņēmējdarbības attīstību un jaunu darba vietu veidošanos Preiļu novadā, radot inovatīvus, ar paaugstinātu pievienoto vērtību produktus un pakalpojumus, kas veicinātu esošās saimnieciskās darbības attīstību vai dažādošanu, lai attīstītu alternatīvus ienākumu avotus un palielinātu ienākumu līmeni Preiļu novada teritorijā.

Konkurss Preiļu novada pašvaldībā tiek organizēts kopš 2011. gada, līdzfinansējot  57 projektus par kopējo summu 55 409,32 eiro.

Ineta Liepniece,
Preiļu novada uzņēmējdarbības konsultante

 

Pēdējās izmaiņas: 10.07.2017.