Par Preiļu novada domes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlē Marutu Plivdu

15.06.2017.

Jaunievēlētās Preiļu novada domes deputāti 15. jūnijā atkārtoti atbalstīja līdzšinējās domes priekšsēdētājas Marutas Plivdas ievēlēšanu amatā. Uz pašvaldības vadītāja amatu tika izvirzītas divas kandidatūras – Maruta Plivda un Juris Vucāns. Ar desmit balsīm par Preiļu novada domes priekšsēdētāju atkārtoti tika ievēlēta Maruta Plivda. Par Jura Vucāna kandidatūru tika nodotas piecas deputātu balsis.

Domes priekšsēdētāja vēlēšanas bija vienīgais 15. jūnija domes sēdes jautājums. Nākamā domes sēde tiks sasaukta 20. jūnijā, kurā deputāti lems par domes priekšsēdētāja vietnieku un domes komiteju sastāvu, kā arī izskatīs vairākus citus jautājumus.

2017. gada 3. jūnija pašvaldību vēlēšanās Marutas Plivdas pārstāvētais apvienotais saraksts  LATGALES PARTIJA, Nacionālā apvienība „Visu Latvijai”-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBA pārliecinoši uzvarēja vēlēšanās ar 50,26 % iedzīvotāju atbalstu, iegūstot astoņas no 15 deputātu vietām domē. Par pašvaldības deputātiem no apvienotā saraksta ievēlēti Juris Erts, Ineta Liepniece, Valentīna Madalāne, Lauris Pastars, Maruta Plivda, Raimonds Rubins, Iveta Stare un Juris Želvis.  

Trīs deputātu vietas Preiļu novada domē ir Latvijas Reģionu apvienības sarakstam, no kura deputātu sastāvā darbosies Ārijs Vucāns, Juris Vucāns un Aigars Zīmelis. Divi deputāti – Zigmārs Erts un Māris Leikučs – pārstāvēs Latvijas Zaļo partiju. Pa vienai vietai Preiļu novada domē ieguvis partijas “Vienoti Latvijai” saraksts, no kura ievēlēta Nadežda Hļebņikova, un sociāldemokrātiskās partija “Saskaņa”, no kuras pašvaldības deputāta mandātu ieguvis Ēvalds Vilcāns.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.