Preiļos Baltijas valstu veterānu čempionāts galda tenisā pulcē rekordlielu dalībnieku skaitu

27.05.2017.

27.-28. maijā Preiļos notika XIV Baltijas valstu veterānu čempionāts galda tenisā, kurš pulcēja rekordlielu dalībnieku  skaitu šo sacensību vēsturē. Kopā piedalījās 152 sportisti – 125 vīrieši un 27 sievietes – no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, kā arī 5 uzaicinātie sportisti no Kaļiņingradas apgabala Krievijā.

Kā pastāstīja sacensību galvenais organizators Voldemārs Limans šāds Baltijas valstu čempionāts norisinās jau kopš mūsu valstu neatkarības atgūšanas. Tas tiek rīkots ik pēc diviem gadiem pārmaiņus Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, nākamo čempionātu organizēs lietuvieši. Rīkot šī gada sacensības Preiļos bija V. Limana iniciatīva, ko februārī apstiprināja Latvijas Galda tenisa federācija.

Tā kā čempionātam pieteicās negaidīti liels dalībnieku skaits, sacensības tika organizētas divās zālēs – Preiļu 1. pamatskolas sporta zālē sacentās vīrieši, savukārt Bērnu un jauniešu sporta skolas zālē par medaļām cīnījās sievietes. V. Limans pastāstīja, ka parasti šajos čempionātos piedalās ap 100 dalībniekiem, 2002. gada čempionātā, kas arī norisinājās Preiļos, par medaļām cīnījās 118 sportisti.

No Preiļu novada šī gada čempionātā piedalījās Oskars Šišla un Egīls Stikāns (40–44 gadu vecuma grupā), kā arī Igors Kuzmins (55–59). Tā kā sacensības pulcēja spēcīgus spēlētājus ne tikai no visas Latvijas (~70 spēlētāji), bet arī kaimiņvalstīm, mūsu novada sportistiem šoreiz izpalika medaļas.

Organizatori pateicas Preiļu novada domei par atbalstu un sadarbību, kā arī SIA “Preiļu celtnieks” un Egīlam Stikānam, Igoram Kuzminam, Jevgēnijam Gorjačko, Preiļu 1. pamatskolas darbiniekiem un direktorei Norai Šņepstei, Preiļu Bērnu un jauniešu sporta skolai un direktoram Edgaram Vaivodam, Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijai, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Struktūrvienībai “Preiļi”, SIA “Preiļu saimnieks”, SIA “Arka” un Vijai Mazurei.

Rezultāti

Ilona Vilcāne,
Preiļu novada domes mājaslapas satura redaktore

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.