Preiļos pulcējās Latvijas pašvaldību izpilddirektori

09.06.2017.

9. jūnijā Preiļu kultūras namā notika Latvijas Pašvaldību Izpilddirektoru asociācijas  sanāksme, kas pulcēja vairāk nekā 130 dalībniekus no 54 Latvijas pašvaldībām, Latvijas Pašvaldību savienības un Pašvaldību savienības izdevuma “Logs”. Preiļos viesojās arī Čehijas Izpilddirektoru asociācijas delegācija. Kā pastāstīja Preiļu novada domes izpilddirektors Vladimirs Ivanovs, izpilddirektoru sanāksmes norisinās reizi mēnesī dažādās vietās. To laikā ir iespēja dalīties ar informāciju par aktualitātēm likumdošanā, sniegt priekšlikumus un apmainīties ar domām, aktualizēt dažādus jautājumus, piesaistot arī noteiktu jomu speciālistus.

Sanāksmes ievadā Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda iepazīstināja Latvijas pašvaldību pārstāvjus ar Preiļu novadu un tā attīstību. Latvijas Pašvaldību izpilddirektoru asociācijas priekšsēdētājs Guntis Kalniņš klātesošajiem izklāstīja jaunāko izpilddirektoru asociācijas valdes informāciju, un pastāstīja, kā ir veicies tiem izpilddirektoriem, kas kandidēja pašvaldību vēlēšanās.

Par ekonomiskuma, produktivitātes un efektivitātes vienotas izpratnes veidošanu ziņoja un ar lietderības kontrolēm pašvaldībās iepazīstināja Valsts kontroles padomes loceklis, Piektā revīzijas departamenta direktors Edgars Korčagins. Savukārt Rīgas Tehniskās universitātes asociētais profesors Jānis Miķelsons iepazīstināja ar ūdens un siltumenerģijas skaitītāju optimālu izvēli, uzstādīšanu, ekspluatāciju un ūdens patēriņa uzskaiti daudzdzīvokļu mājās.

Sanāksmē izskanēja arī praktiskās pieredzes stāsti par tēmu “Latvijas ceļš uz ilgtspējīgu attīstību: bākugunis 2030. gadam”. LPS padomniece Elita Kresse iepazīstināja ar Eiropas Komisijas līdzfinansēto projektu “Strādājot kopā iespēju sniegšanai vietējām un reģionālajām pašvaldībām attīstības veicināšanai ES partnervalstīs”. Daugavpils pilsētas domes Stratēģiskās plānošanas un starptautisko sakaru nodaļas vadītājas p.i. Jolanta Ūzuliņa stāstīja par Daugavpils cietokšņa atdzimšanu. Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs dalījās pieredzē par pašvaldības, Nodarbinātības valsts aģentūras un uzņēmēja sadarbību jaunu darbvietu radīšanai. Par mobilās lietotnes “Mana Valmiera” ieviešanu un izmantošanu, kā arī to, ko tā dod pašvaldības komunikācijā ar iedzīvotājiem, pastāstīja Valmieras Informācijas tehnoloģijas nodaļas vadītājs Jānis Bērziņš. Rēzeknes novada konkursa „Rēzeknes novada uzņēmums” vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs Kaspars Melnis pastāstīja par konkursa rīkošanu savā pašvaldībā un uzņēmēju atsaucību. Savukārt Preiļu novada SIA  “BE un  BE” un tinktūras “fonto de forto” autors Juris Želvis dalījās pieredzē ar to, kā uzsākt inovatīva produkta ražošanu.   

Sanāksmes dalībnieki dienas otrā pusē devās apskatīt vairākus objektus Preiļu novadā –  notika iepazīšanās ar Zemessardzes 35. nodrošinājuma bataljona darbu, Preiļu pils un parka apskate un dažu Preiļu novada tūrisma objektu apmeklējums.

Ilona Vilcāne,
Preiļu novada domes mājaslapas satura redaktore

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.