Zināmi erudīcijas spēles „Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes!” uzvarētāji

05.06.2017.

Pagājušo nedēļu paziņoti uzvarētāji virtuālajā erudīcijas spēlē par monētu mākslu „Izzini Latvijas monētās iekaltās kultūrzīmes!”, ko jau tradicionāli publisko bibliotēku lasītājiem piedāvā sabiedrība Tilde un Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC). Spēle noritēja Latvijas Bankas rīkotās aptaujas par skaistāko 2016. gada kolekcijas monētu ietvaros.

Uz aptaujas noslēguma svinīgo pasākumu, kas notika 25. maijā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, piedalījās pārstāvji no septiņām Latvijas bibliotēkām, kuras uzrādīja labākos rezultātus bibliotēku konkurencē, sacenšoties trijās kategorijās – pagastu bibliotēkas, mazpilsētu un novadu bibliotēkas un reģionu galvenās bibliotēkas, un tika vērtētas pēc aktivitātes, popularizējot Gada monētas aptauju vietējā sabiedrībā, rosinot bibliotēku apmeklētājus nobalsot par sev tīkamāko 2016. gada kolekcijas monētu un piedalīties erudīcijas spēlē. Balvas par aktivitāti no Latvijas Bankas un sabiedrības Tilde saņems piecas bibliotēkas:

1)   kategorijā „Pagastu bibliotēkas” – Kursīšu pagasta bibliotēka (vadītājs Mārtiņš Lagzdons) un Liezēres pagasta Mēdzūlas bibliotēka (vadītāja Indra Goba);

2)   kategorijā „Mazpilsētu un novadu bibliotēkas” – Apes bibliotēka (vadītāja Mudīte Kaktiņa) un Riebiņu novada Centrālā bibliotēka (vadītāja Olga Ribinicka);

3)   kategorijā „Reģionu galvenās bibliotēkas” – Preiļu Galvenā bibliotēka (vadītāja Ilona Skorodihina).

Uzvarētāji saņēma Latvijas Bankas sarūpētu balvu – 2016. gadā izlaisto kolekcijas monētu “Ziemassvētku kaujas” (mākslinieki Kristaps Ģelzis un Ligita Franckeviča).

Šogad erudīcijas spēlē piedalījās kopskaitā 1224 dalībnieki no 67 bibliotēkām. 75 dalībniekiem izdevās atrast atbildes uz visiem spēles jautājumiem. Katram spēles dalībniekam bija iespēja vairākkārt izspēlēt spēli, katru reizi ar atšķirīgiem jautājumiem, tādējādi uzzinot pēc iespējas vairāk par Latvijas naudā iekaltajām kultūrzīmēm. Kopumā dalībnieki izspēlēja spēli 7158 reizes.

Sabiedrība Tilde ir izveidojusi un attīsta zinību krātuvi letonika.lv (www.letonika.lv ). Letonika.lv ir ceļvedis Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā – uzticams avots ar plašu informāciju par Latviju, viena no apjomīgākajām un kvalitatīvākajām digitālās informācijas krātuvēm latviešu valodā. Tajā ir iekļauta arī latviešu literatūras pilnteksta bibliotēka.

Kultūras informācijas sistēmu centrs (KISC) nodrošina datu bāzes letonika.lv bezmaksas pieeju visās Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās. KISC Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās organizēja aptauju par Gada monētu, aicinot un motivējot bibliotēkas piedalīties šajā kampaņā un erudīcijas spēlē un izplatot bibliotēkām bankas sagatavoto informāciju par Gada monētu.

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.