Plašu atsaucību guvusi Burbuļu parāde un Ģimenes diena Preiļos

28.05.2017.

28. maijā Preiļos notika Burbuļu parāde. Šogad pilsēta bija pieteikta šai vispasaules akcijai, lai kopā ar vairāk nekā 100 citām pasaules pilsētām, tādām kā Milāna, Honkonga, Ņujorka, Amsterdama, Deli un citām visos kontinentos caur burbuļiem vairotu prieku, smieklus un laimi. Šī bija iespēja mūsu salīdzinoši mazajiem Preiļiem izskanēt pasaulē. Priecājamies, ka  akcija izdevās un pasākums cilvēkiem patika.

Parādē no Preiļu parka vārtiem līdz pludmalei piedalījās vairāk nekā simts dalībnieki – ģimenes ar bērniem. Gājiena dalībnieki pūta burbuļus un devās uz “burbuļu pasauli”, par ko šajā dienā kļuva Preiļu pludmale. Te tika atzīmēta Ģimeņu diena, par kuras aktivitātēm lieliem un maziem parūpējās Jauniešu centrs 4 un brīvprātīgie jaunieši, Preiļu un Riebiņu novada TIC, Preiļu Bērnu un jauniešu sporta skola, Preiļu Galvenā bibliotēka un biedrība “Ģimeņu atbalsta centrs “Puķuzirnis””. Darbojās apmeklētājiem tik iemīļotā pludmales kafejnīca “Pampūkas”, ūdensbumba un bērnu piepūšamās atrakcijas. Jaunieši spēlēja volejbolu, vizinājās ar laivu un katamarānu. Daudzi atklāja arī šīgada peldēšanas sezonu, jo diena bija patiešām karsta.

Tik daudz apmeklētāju Preiļu pludmalē vēl nebija redzēts, un tas tikai pierāda, ka gan šī vieta pilsētā vasaras laikā ir piemērota visdažādāko pasākumu organizēšanai, gan to, ka mūsu iedzīvotāji nav kūtri, galvenais ir piedāvāt viņu vēlmēm atbilstošu pasākumu. Te bija ieradušies ne vien pilsētas, bet arī apkārtējo novadu iedzīvotāji, kā arī viesi, kas šajās dienās bija Preiļos vai nu uz čempionātu tenisā vai apceļojot Latgali. Tāpat kā iepriekšējā (Jauniešu dienas) pasākumā, galvenie pasākuma organizatori bija TIC, Preiļu Bērnu un jauniešu sporta skola un Jauniešu centrs 4.

Tiekamies nākamajos pasākumos! Un, cerams, arī nākamgad Preiļi piedalīsies vispasaules akcijā “Burbuļu parāde”!

 

Iveta Šņepste,
Burbuļu parādes Preiļos organizatore

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.