SIA “Preiļu saimnieks” atklāj “Mājas mīluļu stacionāru”

29.05.2017.

SIA “Preiļu saimnieks” ir izremontētas un atbilstoši aprīkotas “Mājas mīluļu stacionāra” telpas, lai sekmīgi turpinātos klaiņojošo un bezsaimnieka kaķu sterilizācija Preiļu pilsētā.

SIA “Preiļu saimnieks” valdes priekšsēdētājs Jānis Mūrnieks norāda: “Piesaistot šim darbam speciālistus, vienlaikus strādāsim arī pie klientu piesaistes, piedāvājot šīs nozares pakalpojumus arī kaimiņu novados. Varbūt arī organizēsim izbraukumus pie “klientiem”. Ja būs interese, tad šo pakalpojumu attīstīsim, ja nē, tad domāsim par profila maiņu šinī jomā, bet sakārtota vide, atbilstoši iekārtotas telpas vienmēr būs noderīgas šiem mērķiem, jo dzīvnieki ir mūsu draugi un mīluļi, un mēs pratīsim ar tiem sadzīvot, neatkarīgi no mūsu finansiālajām iespējām, kuru brīžiem ir par maz svarīgiem mērķiem.”

Kaķu sterilizāciju veic sertificēts veterinārārsts, bet pēc procedūras “Mājas mīluļu stacionārā” kaķīši tiek pieskatīti vairākas dienas, līdz pilnībā beigusies narkozes iedarbība un viņi var atgriezties brīvībā tajā pašā vietā, kur iepriekš tika saķerti, jo pazīstamā vidē viņiem ir vieglāk izdzīvot. Sterilizētie kaķi tiek iezīmēti, lai netiktu saķerti atkārtoti.

Kaķu ķeršanu veic SIA “Preiļu saimnieks”, kam šajā darbā jau ir zināma pieredze. Nepieradinātus un mežonīgus kaķus nav viegli noķert, tādēļ daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotāji, kuri rūpējas par klaiņojošiem kaķiem, tiek aicināti viņus pieradināt un palīdzēt saķert, lai varētu nogādāt sterilizācijai. Bezsaimnieka kaķiem sterilizācija rada lielāku stresu, jo nav saimnieka klātbūtnes, kas palīdzētu stresu mazināt.

Sterilizācija ir humānākais veids, kā samazināt klaiņojošo kaķu skaitu. Ja jūsu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas tuvumā vai tās apkārtnē uzturas bezsaimnieka kaķi, lūgums par to ziņot SIA “Preiļu saimnieks” Komunālajai nodaļai pa tālr. 26438147.

Inese Šņepste, SIA “Preiļu saimnieks” sabiedrisko attiecību speciāliste 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.