Pieeja letonika.lv datubāzei – tagad arī no mājām!

17.05.2017.

Kopš 2017. gada sākuma Preiļu Galvenā bibliotēka saviem lietotājiem piedāvā attālināti izmantot datubāzi letonika.lv. Kā statistikas dati liecina šis pakalpojums iedzīvotājiem ir bijis noderīgs. Laika posmā no 01.01. līdz 01.04. datubāzei ir bijuši 296 skatījumi.

Atgādinām, ka letonika.lv datubāzi un tās iespējas joprojām varat izmatot attālināti no sev ērtāk pieejamās vietas. Lai izmantotu šo pakalpojumu ir jākļūst par Preiļu Galvenās bibliotēkas lietotāju un pēc pieprasījuma mēs izsniegsim datubāzes lietotājvārdu un paroli.

Letonika.lv kalpo kā ceļvedis Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā. Tā ir uzziņu un tulkošanas sistēma, kuras galvenais mērķis ir sniegt sistematizētu, enciklopēdisku uzziņu un tulkošanas informāciju. Letonika piedāvā meklēt un strādāt ar informāciju, kas atrodama 11 enciklopēdijās u.c. uzziņu resursos, 13 vārdnīcās (tulkojošās, skaidrojošās, terminoloģijas), kā arī kolekcijās ar 10 000 attēliem, audioierakstiem un video materiāliem. Datubāzē pieejama arī latviešu literatūras bibliotēka ar 200 pilnteksta literārajiem darbiem un valodas atbalsta krātuve ar palīgmateriāliem latviešu valodai. Ar autortiesībām aizsargāto tekstu pilnās versijas datubāzes lasītavā pieejamas tikai bibliotēkā.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.