20. maijā Muzeju nakts aktivitātes Preiļos “Laika rats”

20.05.2017.

Starptautiskā akcija “Eiropas Muzeju nakts”

Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejā

LAIKA RATS

2017. gada 20. maijā

no plkst. 19.00 līdz plkst.01.00

Šogad Starptautiskās akcijas “Eiropas muzeju nakts” Latvijā moto ir “Laiks ātrāki steidzas kā vagona rats” (E. Veidenbaums). Tā kā Preiļos vilcienu nav, mūsu muzeja moto “Laika rats” mēģināsim pamatot, iegriežot kinoratu ar senajām kinohronikām un šī gada Muzeju naktij speciāli veidotu filmu, rādot riteņu ratus darbībā un muzeja kolekcijās un noslēgumā kopā ēdot “Ritenīšu zupu”.

Pasākums sākas plkst. 19.00 ar 100 Preiļu novada segu un Pētera Postaža muzejam dāvināto gleznu izstādes “Rakstīts mans pūra vāks, rakstīts pūra iekšpusē” atklāšanu. Izstādē muzicēs Laima Sondore un Lilita Livdāne.

Plkst. 20.00 sadarbībā ar Preiļu novada sporta pasākumu organizatoriem pie kultūras nama Raiņa bulvārī 28 tiks dots starts pieaugušo velosipēdistu orientēšanās braucienam Preiļu parkā “Ar veļiku pa Borhu takām”. Var piedalīties ikviens riteņbraucējs. Uzdevums būs pēc aprakstiem parkā sameklēt un nofotografēt objektus.

Plkst. 20.00 sadarbībā ar biedrību “Ģimeņu atbalsta centrs “Puķuzirnis”” laukumā pretī Preiļu novada domei notiks mazo riteņbraucēju trīsriteņu un skrejriteņu parāde. Gaidām ģimenes ar bērniem.

2017. gada septembrī paiet 200 gadi, kopš iesvētīta Preiļu muižas kapela. Šim notikumam par godu plkst. 22.00 Preiļu muižas kapelā notiks Krustpils baznīcas kora garīgās mūzikas koncerts.

Plkst. 23.00 muzeja atklātajā krātuvē A. Paulāna ielā 4 laika zīmi audeklā ieaust aicinās Mārga. Šogad tā būs Franciška no Butkiem.

No plkst. 23.00 līdz 24.00 vienreizēja iespēja noskatīties 2017. gada Muzeju naktij režisora Jāņa Putniņa speciāli veidoto filmu “To atceras tikai vilcieni”. Vēstures “gardēžiem” tiks piedāvātas 1917. – 1919. gada kinohronikas.

Plkst. 24.00 pulcējamies muzeja brīvdabas teritorijā A. Paulāna ielā 4 uz tradicionālo Muzeju nakts zupu “Ritenīši”. Cerams, ka baudu sniegs ne tikai zupa, bet arī muzeja speciālistu sagatavotā prezentācija “Velosipēdi muzeja fotogrāfiju kolekcijā”.

Visa vakara gaitā lielus un mazus gaida aizraujoši stāsti par unikāliem muzeja priekšmetiem, muižnieku Borhu dzimtu, amatniekiem, māksliniekiem, bet aktīvākos Muzeju nakts dalībniekus – pārsteiguma balvas.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.