Pavasara neformālā diskusija “Kafija ar politiķiem” Jauniešu centrā “ČETRI” aizvadīta spraigi un produktīvi

25.04.2017.

Aprīļa beigās, 25.aprīlī, Preiļu novada aktīvie jaunieši un lēmumu pieņēmēji pavasarīgi jaukā pēcpusdienā no plkst. 16.00 līdz 18.30 pulcējās Jauniešu centrā “ČETRI”, lai visi kopā piedalītos neformālā diskusiju pasākumā “KAFIJA AR POLITIĶIEM”.

„Kafija ar politiķiem” ir īpaši organizēta un sagatavota pēcpusdiena, kurā pie kafijas un tējas tasēm satiekas jaunieši un lēmumu pieņēmēji, lai neformālā un brīvā gaisotnē pārrunātu kādu noteiktu tematu, uzklausītu viens otra viedokli un kopā radītu jaunas idejas vai meklētu risinājumus jau esošām problēmām.

Pasākumu atraktīvi, nepiespiesti, bet plānveidīgi vadīja moderatore Leila Rasima. Diskusijā piedalījās 25 dalībnieki: 20 dažāda vecuma jaunieši un 4 Preiļu novada domes deputāti.

2017. gada februārī – martā tika veikta “Aptauja jauniešiem Preiļos un novadā” par jauniešu situāciju un darbu ar jaunatni Preiļu novadā. Aktuālākos jautājumus, kuri “uzpeldēja” aptaujas gaitā, pārsprieda un analizēja šajā diskusijā, kā arī sadarbojoties meklēja tiem risinājumus neformālās diskusijas laikā. Izvirzītās diskusiju tēmas 4 darba grupās bija sekojošas:

1)      Izklaides, kultūras un atpūtas iespējas jauniešiem brīvdienu vakaros (piektdien un sestdien) un sporta pasākumu dažādība.

2)      Jauniešu pasivitāte un bezmērķība.

3)      Preiļu parka (visas teritorijas) un dzīvojamo mikrorajonu labiekārtošana, ņemot vērā arī JAUNIEŠU intereses.

4)      Darbs ar jaunatni – rīcības plāns 3 gadiem, vīzija.

Pēc enerģiskas un draudzīgas iepazīšanās un satuvināšanās, noritēja spraigas, radošas un produktīvas diskusijas jauktās darba grupās. Sekoja arī tēmu gala variantu  prezentācijas un balsojums par visaktuālākajām tēmām, kuras vēlētos redzēt realizētas nākotnē. Aktuālākās tēmas, kuras balsojumā ieguva vislielāko balsu skaitu bija sekojošas:

  1. Asfaltēts celiņš apkārt Preiļiem (ar līdzenu segumu un apgaismots, lai var braukt ar skrituļslidām, skrituļdēli, velosipēdiem u.c. aktīvās atpūtas veidiem jauniešiem)
  2. Jauniešu Domes izveide novadā.
  3. Izdzīvošanas nometnes ar militāru novirzienu (piem: skauti, mazpulki u.c.), apmaiņas nometnes (Erasmus+ u.c.)
  4. Jauniešu pasākumi un balles Kultūras namā.
  5. Baseins.
  6. Sporta spēļu un rotaļu laukumi mikrorajonos.

Paldies visiem, kuri piedalījās šajā interesantajā un rezultatīvajā neformālajā diskusijā. Īpašs paldies deputātiem, kuri bija atsaucīgi, aktīvi un enerģiski piedalījās jauniešiem aktuālo tēmu apspriešanā. Paldies moderatorei Leilai un foršajiem, aktīvajiem Preiļu novada jauniešiem.

Visi kopā mēs varam daudz! Uz tikšanos nākamajos Jauniešu centra “ČETRI” pasākumos.

Jauniešu centrs “ČETRI” vadītāja Santa Ancāne

Pēdējās izmaiņas: 25.04.2017.