4. maijā Preiļu novadā stāda ozolus un svin Baltā galdauta svētkus

04.05.2017.

Šā gada 4. maijā, Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienā, Preiļu novada iedzīvotāji tika aicināti piedalīties divos skaistos pasākumos. No rīta aktīvākie un čaklākie pulcējās Preiļu parkā pretī Lauku atbalsta dienesta ēkai, lai piedalītos akcijā “Simtozolu meži simtgadu Latvijai” un iestādītu 70 ozolus. Kopā Preiļu novadā tika iestādīti 100 ozoli: pa 10 arī pagastos – Aizkalnes, Pelēču un Saunas.

Preiļos lauku, kur agrāk atradās pilsētnieku mazdārziņi, SIA “Preiļu saimnieks” jau iepriekš bija sagatavojis ozolu stādīšanai, atbrīvojot no krūmiem un uzarot. 4. maija akcijā piedalījās apmēram 150 cilvēku – gan skolēni un pedagogi, gan pašvaldības, valsts iestāžu un nevalstisko organizāciju pārstāvji, pašdarbības kolektīvi, ģimenes, draugu grupas, kā arī fotogrāfi, kas iepriekšējā dienā Preiļos svinēja grāmatas “Latgalietis XXI gadsimtā” atvēršanas svētkus.  

Daļa ozolu ir iestādīti aplī, kura vidū tie veido senās latvju zīmes, zalkša, formu, bet daļa izaugs kā ozolu aleja gar Mehanizatoru un gar Daugavpils ielu. Kā pasākumā ozolu stādītājiem norādīja SIA “Preiļu saimnieks” pārstāvji, lai nākotnē izaugtu skaista aleja, kociņi jāstāda īpaši uzmanīgi, nenovirzoties no iezīmētās līnijas.  

Ozolu stādi audzēti Latvijas valsts mežu stādaudzētavā Valmierā. SIA “Preiļu saimnieks” turpinās rūpēties, lai jaunie ozoliņi labi ieaugtu – tie tiek regulāri laistīti, vasarā tiks appļauta zāle.

Pēcpusdienā Preiļu Kultūras namā norisinājās jau tradicionālais Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltītais svētku svinīgais pasākums pie balti klātiem galdiem – Baltā galdauta svētki. Svētku sajūtu klātesošajiem šogad uzbūra LNT Dziedošo ģimeņu 4. un 5. sezonas finālisti – Baumaņu ģimene.

Ilona Vilcāne,
Preiļu novada domes mājaslapas satura redaktore

Pēdējās izmaiņas: 04.05.2017.