Ar pavasara vēsmām pansionātā “Preiļi”

02.05.2017.

Pavasaris ir ienācis katrā mājā un arī Preiļu novada Labklājības pārvaldes pansionātā “Preiļi”. Kā parasti, arī Lieldienas ir laiks, kad daba mostas un arī mēs visi gatavojamies visam jaunajam – jaunai ražai, apģērbam, tīrībai, kārtībai un sajūtām. 

 Pansionātā “Preiļi” martā jau sākās gatavošanās Lieldienām. Kā jau lielā ģimenē darāmā vienmēr ir daudz – ir jāsakopj sevi sākumā, tad ir  jārūpējas par telpu izrotāšanu un dekorācijām, kas iepriecina ne tikai iemītniekus, bet arī ciemiņus. Svētkiem pozitīvismu piedeva klientu vizuālā tēla spodrināšanas laiks, kad  pansionātā “Preiļi” no Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma struktūrvienības “Preiļi” ieradās frizieres – Agita Nagle, Lāsma Gribuste, Tija Skrimble, Karīna Gerasimova, kuras palīdzēja pansionāta iemītniekiem justies īpašiem un piemeklēja katram frizūru. Seniori ar lielāko prieku piedalījās pārvērtībās un arī turpmāk gaidīs ciemos šīs jaukās mākslinieces.  

Pirms Lieldienām notika pansionāta rotāšana, kur ikviens pansionāta Preiļi” darbinieks un iemītnieks ielika savu rūpi un ideju, lai izveidotu interesantu Lieldienu krūma zaru. Sākumā tika plaucēti bērza zari, pēc tam tika rotāti ar Lieldienu atribūtiku.

Šogad pirms Lieldienām bija pavisam nejauks laiks: pūta auksts vējš, nebija  kur sasildīties agri atlidojušajam taurenim, jo saulīte nelutināja nevienu sirsniņu. Bargais vējš no ligzdas aizpūta nevienu vien oliņu. Kas ar to notika? Vai  Lieldienu zaķis to atrada? Droši varētu teikt, ka noteikti atrada un iepriecināja gan putniņu, gan pansionāta “Preiļi” iemītniekus ar krāšņu koncertu pirms pašām Lieldienām 12. aprīlī. Mūsu kaimiņi Riebiņu novada Riebiņu vidusskolas skolēnu folkloras kopa “Jumalāni” kopā ar savu māksliniecisko vadītāju Āriju Bergmani-Sprūdžu un skolotāju Ritu Pudāni viesojās pansionātā “Preiļi”. Riebiņu vidusskolas skolēni bija sarūpējuši brīnišķīgas dāvanas – Lieldienu zaķīšus skolotājas Allas Solovjovas vadībā, kuri ienesa svētku noskaņojumu un prieku pansionātā ikvienā sirsniņā, jo no katra izstaroja siltums un labestība. Folkloras kopa dziedāja, spēlēja, kopas dalībnieces spēlēja arī ģitāras – Elīna Cakule, Natālija Svjatoha, dejoja, stāstīja jaukus atgadījumus no dzīves, tika minētas gan mīklas, gan skandināti ticējumi par Lieldienām.  Visvairāk iepriecināja dvieļu deja. Mīļš paldies visa pansionāta “Preiļi” senioru un kolektīva vārdā par skaistajiem svētku mirkļiem Riebiņu vidusskolai.

Lieldienas 16. aprīlī iesākās ar svētku noskaņojumu un svētku Dievkalpojumu, kuru vadīja Preiļu Romas katoļu draudzes dekāns Jānis Stepiņš. Svētkos seniorus sveica  arī pansionāta vadītāja I.Vilcāne, vēlot visiem veselību, siltu vasaru, lai labestība, sirsnība valda arī turpmāk pansionāta kolektīvā. Pēc svinīgās daļas, klātesošie apsveicot viens otru, sacentās olu kaujās, katrs varēja padižoties ar skaistāko olu utt.

Šogad Lieldienas svinēja visu konfesiju pārstāvji kopā: katoļi kopā ar pareizticīgo, vecticībnieku draudzi, tāpēc Lieldienu pēcpusdienā pansionātā viesojās arī Preiļu vecticībnieku draudzes mācītājs J.Ivanovs ar savas draudzes locekļiem, notika mise un pareizticīgo mācītājs visus iemītniekus sveica svētkos, dāvājot saldumus. Lieldienās  neiztrūkstošs bija svētku gardums Lieldienu maize jeb kuličs, kura gatavošanā tiek izmantoti žāvēti augļi un ko bija sarūpējuši virtuves darbinieki.

Pansionātam “Preiļi” jau vairāku gadu garumā ir veiksmīga sadarbība ar Pelēču pamatskolas skolēniem, skolotājiem un vecākiem, kuri šogad uz Lieldienām bija sarūpējuši pārsteiguma apsveikumu – groziņus ar Lieldienu oliņām katram pansionāta senioram. Šo pārsteigumu Kristīnes Kokinas pavadījumā bija sarūpējuši 1.-4. klašu skolēni, skolotājas un vecāki.

Preiļu novada Labklājības pārvaldes pansionāta “Preiļi” iemītnieki pateicas visiem ciemiņiem par sagādāto prieku un gaida ikvienu interesentu ciemos arī turpmāk. 

 

Pansionāta “Preiļi” sociālā darbiniece J.Sparāne 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.