Māmiņas iesaistās apmācību grupā “Bērnu laime sākas ģimenē…”

25.04.2017.

Bērnu audzināšana prasa no vecākiem gan pacietību, gan zināšanas un laiku. Tas ir liels izaicinājums rūpēties par tikko dzimušu bērnu un vadīt viņu cauri dzīvei, līdz viņš kļūst pieaudzis, iemācīt viņam visu to, kas nepieciešams, lai dzīvotu laimīgi un pilnvērtīgi. Katram vecākam reiz pienāk brīdis, kad šis izaicinājums liekas nepārvarams. Mums, vecākiem, dažreiz šķiet, ka viss, ko darām, ir nepareizi. «Profesionālu vecāku» loma nevienam netiek dota gatavā veidā. Tomēr ikviens var būt pietiekami labs vecāks, ja viņam ir nepieciešamās zināšanas un vēlme reaģēt uz bērna uzvedību tā, lai attīstītu viņa spējas.

Preiļu novada Labklājības pārvaldes Dienas centrā 9 nedēļu garumā māmiņām bija iespēja piedalīties apmācību grupā ”Bērnu laime sākas ģimenē…”, lai labāk izprastu savu bērnu, apzinātos savas jūtas, domas, pārliecības un vajadzības, savas darbības motīvus, pilnveidotu prasmes atpazīt savas emocijas un tās kontrolēt, iepazītu un gūtu iespēju izmēģināt jaunus, bērnam draudzīgus izturēšanās modeļus. Mēs mācījāmies, diskutējām un runājām par savām jūtām un domām, esot vecāku lomā, dalījāmies savā pieredzē! Katram vecākam bija iespēja paskatīties citām acīm uz savām un bērna attiecībām, atrast jaunas idejas un prasmes bērna audzināšanā.

Manuprāt, piedalīšanās grupas nodarbībās ir nozīmīgākas, nekā grāmatas izlasīšana vai mācību filmas noskatīšanās, jo būtisks ieguvums ir vecāku savstarpējā dalīšanās pieredzē, kā arī speciālistu atbalsts jauno prasmju apgūšanā katram grupas dalībniekam.

 


 Liena Fedotova,
Labklājības pārvaldes psiholoģe

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.