Preiļu novada Mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļas jaunākie sasniegumi

18.04.2017.

Katra diena mākslas skolā nāk ar interesantiem piedzīvojumiem. Grūti pat izsekot! Pavasaris ir tāds ražas laiks, kad varam secināt, cik nopietni ir strādāts visa mācību gada laikā. Vēl nesen lepojamies ar sasniegumiem Latvijas profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņu valsts konkursa 2. kārtā, nu jau esam lepni par sasniegumiem 3. kārtā. Uz 3. kārtu tika uzaicināti audzēkņi no 84 mākslas skolām, kopā 420 audzēkņi. Darbs tika veikts pāros. Vecākās grupas meitenes Gabriela Sauliša un Solvita Ragauša  ieguva godpilno 3. vietu. Apbalvotas tika tikai 26 komandas no visas Latvijas. Jau 21. aprīlī skolotāji un audzēkņi tiek aicināti uz apbalvojumu saņemšanu Rīgā.

Latvijas bērnu un jauniešu 12. karikatūras konkursa “Runča piedzīvojumi: Gunāram Bērziņam 90” mūsu skolas audzēkņiem Solvitai Ragaušai 1. vieta, Dagnim Stikānam 2. vieta. Tieši 21. aprīlī arī viņi un skolotājs Kazimirs Anspaks uzaicināti uz apbalvošanu Rīgā. Ir izsūtīti darbi vēl uz daudziem citiem radošo darbu konkursiem. Ar nepacietību gaidām rezultātus.

Preiļos tiek realizēts J. Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas (JEPVĢ) Erasmus+ starpskolu stratēģisko partnerību projekts “Viens pats mājās”. No 28. līdz 30. martam JEPVĢ notika projekta starptautiskā sanāksme, kurā piedalījās partnerības skolu skolotāji, direktori un projekta koordinatori no Spānijas, Rumānijas, Slovēnijas, Lietuvas, Grieķijas, Polijas un Latvijas. 29. martā šī komanda apmeklēja Mākslas nodaļu. Viesi bija sajūsmā par mūsu mazās skolas lielajiem darbiem. Ciemiņi ar prieku piedalījās rotu gatavošanā, kur uz ādas medaljoniem vajadzēja veidot latvju rakstus. Rezultāts bija necerēti jauks! Projekta dalībnieki  bija tā aizrāvušies, ka negribēja pat projām iet. Arī mums bija liels prieks par šo aizrautīgo sadarbību.

3. aprīlī skolotāji un audzēkņi piedalījās pilsētas noformēšanā Lieldienās. Pieredzes mums vēl maz, bet ar lielu atbildību piedalījāmies uzticētajā darbā. Mūsu veikumu var vērot pilsētas centrā. Darbā piedalījās jaunāko klašu audzēkņi. 5. klases bērni ir ļoti aizņemti ar diplomdarba veikšanu. Ja izdosies viss plānotais, tad maijā varēsim vērot 15 interesantus diplomdarbus. Tie ir  konkrētu telpu noformējumi, gleznas, afišas un lietišķās mākslas darbi. Vēlēsim, lai viss izdodas!

Preiļu Mūzikas un mākslas skolas direktora vietniece  Marianna Abricka

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.