Preiļu slimnīcā atklāts jauns datortomogrāfs

12.04.2017.

2017.gada 12.aprīlī plkst. 13.00 Preiļu slimnīcā tika atklāta jaunā datortomogrāfa iekārta. Atklāšanas pasākumā piedalījās Preiļu slimnīcas personāls, sadarbības partneru SIA “TRADINTEK” un SIA “Preiļu celtnieks” pārstāvji, žurnālisti.

SIA “Preiļu slimnīca” ārsts-radiologs Jurijs Kirsanovs pauž gandarījumu par jauno datortomogrāfijas iekārtu un norāda, ka tagad ir iespēja izmeklēt jebkuru orgānu, izņemot sirdi. Ja iepriekšējais datortomogrāfs bija vienslāņa, tad jaunā iekārta ir 16 slāņu. Tā kā iekārta ir jaudīga, katrs izmeklējums notiek daudz ātrāk, arī informācijas apstrāde ir ātrāka un ir iespēja veikt 3D rekonstrukciju.

Uzņēmuma valdes loceklis un Saimniecības daļas vadītājs Aleksandrs Poplavskis stāsta, ka iepirkuma rezultātā ir pieejama ne tikai jaunā datortomogrāfa iekārta, bet arī veikts telpu remots, labiekārtotas darbavietas un nodrošināta izmeklējumu rezultātu datu uzglabāšana.

Jaunā iekārta tiek nomāta, nomas līgums ar konkursa uzvarētāju SIA “TRADINTEK” ir noslēgts uz septiņiem gadiem. Jaunā datortomogrāfa iekārtas noma tiek veikta par SIA “Preiļu slimnīca” līdzekļiem.

Preiļu slimnīcā ir iespēja veikt datortomogrāfiju (ar un bez kontrastēšanas) galvas un deguna blakusdomumiem, kauliem un locītavām, krūšu kurvim, mazajam iegurnim, mugurkaula skriemeļiem (pa daļām), vēderam. Plānots, ka drīzumā tiks nodrošināta angiogrāfija – asinsvadu izmeklēšanas metode.

SIA “Preiļu slimnīca” nodrošina Nacionālā veselības dienesta apmaksātus datortomogrāfijas izmeklējumus rindas kārtībā un maksas pakalpojumus nākamajā dienā saskaņā ar cenrādi, kas pieejams reģistratūrā un mājas lapā www.preiluslimnica.lv. Pieteikšanās un reģistrēšanās uz datortomogrāfijas pakalpojumiem notiek reģistratūrā poliklīnikas 1.stāvā vai zvanot uz tālruņiem 65307750, 65307757.

Pirms nozīmētā izmeklējuma pusstundu iepriekš ir jāierodas un jāreģistrējas reģistratūrā poliklīnikas 1.stāvā. Datortomogrāfijas kabinets atrodas Preiļu slimnīcas Uzņemšanas nodaļā – četrstāvu korpusa 1.stāvā.

No kreisās: Pēteris Panins, SIA “TRADINTEK” pārstāvis un Jurijs Kirsanovs, SIA “Preiļu slimnīca” ārsts-radiologs

Anna Briška,
SIA “Preiļu slimnīca”
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.