Preiļu jaunajiem džudistiem ražīgs aprīļa sākums

01.04.2017.

1. un 2. aprīlī Preiļu džudo kluba sportisti individuāli piedalījās Starptautiskajā džudo turnīrā “Young stars Jurmala 2017”, kas norisinājās Kauguru Valsts ģimnāzijas sporta zālē. Starp vairāk kā 1200 turnīra dalībniekiem preilietis Juris Vaivods izcīnīja 2. vietu  savā vecuma grupā, Iļjam Vaivodam – 9. vieta savā vecuma grupā.

Preiļu džudo kluba treneris Aleksejs Sapegins pastāstīja, ka turnīrs bija ļoti interesants un plaša mēroga. Sacensības dažādu grupu pārstāvjiem norisinājās četras dienas – no 1.līdz 4. aprīlim. Materiālu apsvērumu dēļ preiliešiem nebija iespējas pārstāvēt savu klubu plašāk un piedalīties sacensībās visiem gribētājiem, tāpēc uz turnīru mūsējie sportisti devās individuāli.   

Kopā sacensībās pārstāvētas bija vairāk kā 20 valstis, starp tām Latvija, Armēnija, Kazahstāna, Azerbaidžāna, Baltkrievija un Krievija. Džudo turnīru organizēja Latvijas džudo federācija un Vjačeslava Bondarenko Rīgas Judo skola. 

Nedēļu vēlāk – 8. aprīlī – Preiļu jaunie džudisti savas sportiskās prasmes rādīja VIII starptautiskajā “Dinamo džudo talantu kausā 2017”. Turnīrs notika Rēzeknē, Valsts robežsardzes koledžas Sporta mācību centrā, kur pēc sacensībām tika piedāvāta arī treniņnometne.

Šajās sacensībās mūsu sportisti guva labus rezultātus un vairākas godalgotas vietas. Vislabāk veicās Sofijai Gžibovskai – godam izcīnīta 1. vieta, otrais labākais rezultāts savā vecuma grupā Iļjam Volkovam un Evelīnai Šņepstei, 3. vietā – Roberts Gžibovskis un Ričards Jakovļevs, 5. vietā turnīrā preilieši Dāvids Verze un Arturs Valters. Aleksejs Sapegins pavēstīja, ka bez Latvijas jaunajiem sportistiem savus spēkus sacensībās izmēģināja arī Baltkrievijas un Krievijas džudisti, kuri šoreiz bija vairākumā.

Tāpat kā jebkuram sportistam, arī džudo censoņiem dažkārt gadās traumas, kas attur no piedalīšanās sacensībās, tomēr pēc atveseļošanās atkal turpinās treniņi, un sportisti dodas uz kārtējiem turnīriem. Arī maijā mūsējos aicina starptautiskas sacensības Rīgā, uz kurām ir apņemšanās doties.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste   

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.