Preiļu novada Skolotāju koris “Latgale” koru skatē Daugavpilī

02.04.2017.

2017. gada 2. aprīlī Preiļu novada kora “Latgale” koristiem rīts bija satraukuma un atbildības pilns, jo koristi devās uz Daugavpils Latviešu Kultūras centru, kur no visas Latgales pulcējās arī citi kori, lai piedalītos Daugavpils koru apriņķa skatē.

Gatavojoties XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem uz 2017. gada skati Daugavpilī bija sabraukuši daudzi skanīgi un spēcīgi Latgales kori.

Koru sniegumu vērtēja kompetenta žūrija: diriģente Aira Birziņa, komponists Uģis Prauliņš un diriģents Jānis Baltiņš. Katrs koris dziedāja trīs dziesmas: divas – izlozes, vienu – izvēles.

Preiļu novada skolotāju koris “Latgale” diriģenta Edgara Znutiņa vadībā skatē izpildīja sekojošu repertuāru: J. Lūsēns, Rainis  “Karoga dziesma”; P. Plakidis, V. Belševica “Tavas saknes tavā zemē” un M. Brauns, V. Plūdonis “Ziedu kompozīcija”.

Kopvērtējumā Preiļu novada koris “Latgale” 2017. gada skatē ieguva augsto I pakāpi ar 41,89 punktiem.

Lai gan prieka un atvieglojuma sajūta par padarīto darbu bija visos kora dalībniekos, tomēr diriģenta aicinājums visiem koristiem bija – “nesēdēt uz lauriem”, bet ar katru mēģinājumu attīstīties arvien vairāk gan individuāli, gan korim kopumā.

Paldies dziedātājiem par biedriskumu, par ieguldīto darbu un laiku, paldies diriģentam Edgaram Znutiņam un paldies palīgiem un atbalstītājiem.

Preiļu novada korim “Latgale” noteikti ir daudz jaunu virsotņu un panākumu, kuri gaida ceļā uz Latvijas simtgades Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem 2018.gada vasarā.

 

Pirms koncerta Rīgas Latviešu biedrības namā, 2017. g. Foto: Liene Abricka

Kora “Latgale” dziedātāja  Santa Ancāne

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.