Starptautiskā skolēnu un skolotāju tikšanās Latvijā

28.03.2017.

Pateicoties Erasmus+ programmas atbalstam apstiprinātā projekta “The Sunny Side Up” ietvaros, Pelēču pamatskolas kolektīvam bija tas gods uzņemt 4 partnervalstu skolotājus un skolēnus (kopumā 24 cilvēku delegāciju no Kipras, Slovēnijas, Norvēģijas un Spānijas) un organizēt starptautisko tikšanos nepilnas nedēļas garumā no 28. līdz 31. martam.

Pirmajā dienā ciemiņi – partnervalstu skolotāji un skolēni – tika viesmīlīgi sagaidīti Daugavpilī, kur viņiem tika ierādīti numuriņi viesnīcā “Hotel Latgola”.

Trešdiena sākās ar īpaši sagatavotu koncertu, kurā savus priekšnesumus rādīja gan Pelēču mazie dziedātāji un dejotāji, gan arī pāru deju dalībnieki un folkloras dziedātāji. Ciemiņi labprāt iesaistījās folkloristu vadītajās rotaļās, kurās parādījām arī mūsu latgaliešu valodā dziedāto dziesmu pievilcīgumu.

Pēc koncerta visi ciemiņi tika pacienāti ar vietējiem gardumiem, lai uzpildītu enerģijas rezerves tālākam darbam. Ārzemju skolēni kopā ar mūsu 5. – 9. klases skolēniem veidoja mini siltumnīcas, kurās stādīja 6. klases skolēnu audzētos tomātus, kurus pēc laika plānots pārstādīt āra siltumnīcā, kas par Erasmus+ projekta līdzekļiem tiks uzcelta tuvākajā laikā. Kad lielais darbs tika paveikts, projekta skolotāji un skolēni baudīja mūsu pavāru gatavotās pusdienas, pēc kurām ciemiņi devās atpakaļ uz viesnīcu, lai pēcpusdienu atpūstos un pavadītu pēc saviem ieskatiem.

Lai skolēnus vēl vairāk saliedētu, vakarā organizējām boulinga turnīru, kurā iesaistījās arī Pelēču skolēni, kam tā bija iespēja praktizēt sarunāšanos angļu valodā.

Ceturtdienu sākām ar nelielu ekskursiju pa Pelēču pamatskolu, kuras laikā apciemojām arī pirmsskolas grupiņu, tās bērni mūsu ciemiņiem sniedza priekšnesumus ar dejošanu, dziedāšanu un rotaļu, kurā iesaistījās arī viesi. Mūsu ciemiņi bija sarūpējuši arī rokām darinātas dāvaniņas, kuras tika dāvinātas mūsu skolas skolēniem sākot no pirmsskolas grupiņas un līdz pat pamatskolas klasēm.

Pēc ekskursijas aktīvi pievērsāmies darbnīcai, kurā ārzemju skolēni kopā ar mūsu skolēniem veidoja lielizmēra kolāžas par Eiropas valstu draudzību un sadarbību. Arī šo darbnīcu laikā skolēni aktīvi sadarbojās, sarunājās angliski, apmainījās ar idejām un kopīgi veidoja mākslas darbus, strādājot jauktu tautību grupās.

Pēc mākslas nodarbības un vietējo gardumu baudīšanas skolēni devās uz sporta zāli, lai piedalītos iepriekš pārdomātās un sagatavotās stafetēs. Bērni tika sadalīti 4 komandās, katrā darbojās 5 dažādu valstu pārstāvji, lai piedalītos jautrās stafetēs, ieskaitot ragavu un virves vilkšanu.

Piektdien ieplānojām dienu Daugavpils izzināšanai. Lai to izdarītu, bija izvēlētas 2 pieturvietas – Daugavpils cietoksnis un ZINOO centrs. Ekskursijā piedalījās arī mūsu skolas 9 skolēni, lai veicinātu sadarbību un draudzīgu kontaktu nostiprināšanu skolēnu un skolotāju vidū. 1,5h garumā pieredzējām ļoti interesantu ekskursiju angliski runājoša gida pavadībā, kuras laikā ne tikai uzzinājām daudz jauna un aizraujoša par Daugavpils vēsturi pēdējo 200 gadu laikā, bet arī apskatījām cietoksni. Par prieku kipriešiem šajā dienā bija uzsnidzis sniegs, ko vairums bērnu pilsētā redzēja pirmoreiz.

Pēc garšīgām un siltām pusdienām devāmies atpakaļ uz pilsētas centru, izmantojot 3. tramvaja pakalpojumus, kas lielākajai daļai bērnu bija pirmoreiz, jo ne katru dienu tiek dota iespēja braukt ar tik vēsturiskas elpas apvītu transportlīdzekli, kāds ir 3. tramvajs Daugavpilī.

ZINOO centrā sākotnēji baudījām šovu ar dažādiem ķīmiskiem elementiem, kā rezultātā gan pieredzējām degošas rokas, gan zobu pastas eksploziju, kā arī balonu uzpūšanos pēc to iegremdēšanas slāpeklī. Pēc šova skolēniem tika dots brīvais laiks ZINOO centrā, kurā bija iespēja izmēģināt dažādus eksperimentus, izzināt fiziskas likumsakarības un sadarboties.

Piektdienas vakarā pēc kopīgi pavadītas garas dienas mūsu skolas pedagogi tikās ar partnervalstu delegāciju “Hotel Latgola” restorānā 10. stāvā, lai baudītu kopīgās pēdējās vakariņas Latvijā. Dalījāmies ar iespaidiem, smēlāmies pozitīvas emocijas un guvām izcilu novērtējumu par paveikto, tādējādi iedvesmojoties jauniem darbiem un gūstot gandarījumu par paveikto.

Kopumā, izvērtējot paveikto, ieguvumu ir daudz. Pirmkārt, esam pagodināti par iespēju piedalīties Erasmus stratēģisko partnerību projektā. Pateicoties projektam, skolēniem un skolotājiem tika dota iespēja  pārbaudīt savas zināšanas, valodu prasmes, organizēšanas spējas. Mēs priecājāmies par iespēju prezentēt savu skolu, pagastu, novadu, valsti, latviešu kultūras mantojumu, savu valodu un nacionālās īpatnības. Uzskatām, ka dalība Erasmus projektā palīdz apzināties un novērtēt savas prasmes, zināšanas un kompetences, kā arī gūt iedvesmu un iedrošinājumu aktīvai dalībai starptautiskos projektos. Pēc šis spraigās nedēļas esam atklājuši ka arī mazas lauku skolas ir līdzvērtīgi partneri starptautiskos projektus un ka spējam būt par iedvesmu un paraugu arī lielākām Eiropas skolām. Arī citām Latvijas skolām novēlam uzdrošināties rakstīt pieteikumu Erasmus projektam, lai gūtu iespēju parādīt sevi Eiropai, kā arī apmainīties ar dažādu skolu pieredzi, paplašināt apvāršņus un pieņemt jaunus izaicinājumus.

Projekts tapis ar ES Erasmus+ programmas atbalstu. 

Pelēču pamatskola

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.