Pavasara “Māmiņu skola” Preiļos

19.04.2017.

Topošajām māmiņām ir iespēja pieteikties un apmeklēt četru nodarbību ciklu Preiļos “Māmiņu skola” aprīlī un maijā. Nodarbības vada sertificēta dzemdību un pēcdzemību dūla Veronika Tabūne. “Māmiņu skolā” tiek apskatītas tēmas par dzemdību norisi, sāpju atvieglošanu dzemdībās, par pēcdzemdību atjaunošanos un par rūpēm par mazuli un zīdīšanu. Nākamā “Māmiņu skola” notiks trešdienu pēcpusdienās no 19. aprīļa Preiļu poliklīnikā.

Nodarbību saturs:

19.04.17. Dzemdību  norise

Kādas var būt dzemdības? Topošās māmiņas gaidas un sajūtas pirms dzemdībām. Kā noris dzemdības – izrunāsim visas dzemdību fāzes! Izskatīsim, kādi ir dzemdību priekšvēstneši? Kad doties uz dzemdību nodaļu?  Sāpju nozīme dzemdībās un ko darīt, ja tās pēkšņi pazūd.

26.04.17. Sāpju atvieglošana dzemdībās

Kā sieviete pati sev var palīdzēt atvieglot dzemdību sāpes? Dabiskie paņēmieni sāpju atvieglošanā – dzemdību pozas, elpošana, vizualizācija, atslābināšanās u.c. Tuvas personas – partnera vai dūlas – atbalsts un loma dzemdībās. 

03.05.17. Pēcdzemdību atjaunošanās

Pēcdzemdību aprūpe māmiņai. Kā palīdzēt ķermenim un kādas emocijas var pārņemt māmiņu? Kāds uzturs palīdz atjaunoties? Kā var palīdzēt vēderam un iekšējiem orgāniem pēc dzemdībām? Gatavošanās pēcdzemdību periodam sākas bērniņa gaidīšanas laikā.  

10.05.17. Rūpes par mazuli un zīdīšana

Piesaistes veidošana ar mazuli: pirmais kontakts āda – āda. Jaundzimušais pirmās stundas pēc dzimšanas.  Zīdīšanas uzsākšana, iespējamās problēmsituācijas un to risinājumi. Rūpes par mazuli: higiēna, drošība, celšana un nēsāšana, ģerbšana.

PLUS:

  • dāvaniņas katrai topošai māmiņai,
  • žurnāli un bukleti par dzemdību tēmu,
  • papildmateriālus elektroniskā formātā – patstāvīgai izziņai.

Nodarbības notiks trešdienās, 19. un 26. aprīlī, 3. un 10. maijā, no plkst. 14.00 līdz 16.00 vai 16.30. Maksa 7,00 EUR vienai vai pārim par nodarbību. Līdzi jāņem pieraksti un Mātes pase, lai kādā no nodarbībām varam izdarīt ierakstu par izietiem sagatavošanās kursiem dzemdībām

Pieteikšanās “Māmiņu skolai”: obligāta iepriekšēja pieteikšanās – pa tālruni +371 28316231 vai rakstot uz veronika.tabune@gmail.com.

Informācija: www.preiluslimnica.lv.

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.