Lielā Talka notiks Zemes dienā — 22. aprīlī

22.04.2017.

Sestdien, 22. aprīlī, starptautiskajā Zemes dienā, visā Latvijā desmito reizi norisināsies Lielā Talka. Preiļu novada dome un SIA „Preiļu saimnieks” aicina ikvienu novada iedzīvotāju piedalīties talkā!

Talkas norise

Lielās Talkas norise šogad būs tāda pati, kā iepriekšējos gados, un katrs varēs izvēlēties savai dzīvesvietai tuvāko talkas vietu. Tuvākās talkošanas vietas varēs uzzināt interneta vietnē talkas.lv, bet sekojiet līdzi arī jaunākajai informācijai novada informācijas portālos preili.lv un preilusaimnieks.lv. Talkotāji talkas nories laikā tiks nodrošināti ar atkritumu maisiem, bet būtu vēlams ņemt līdzi savus darba rīkus (grābekļus, slotas, zāģus).

Lielajā Talkā savāktos atkritumus poligonos varēs nodot par velti, bet vietējai pašvaldībai būs jāsamaksā valsts obligāti noteiktais dabas resursu nodoklis. Par Lielās Talkas atkritumu maisu savākšanu un izvešanu pilsētā un novada pagasta centros gādās SIA „Preiļu saimnieks”.

Talkas vietu un piesārņoto vietu reģistrācija

Ikviens brīvprātīgais talkotājs, iestāde, organizācija vai uzņēmums var rīkot savu talku kādas sabiedriskas vietas sakopšanai, to reģistrējot kartē interneta vietnē talkas.lv. Šajā interneta vietnē īpašā kartē ikviens tiek aicināts atzīmēt piemēslotās vietas, kuras talkas dienā vajadzētu sakopt.

Lielās Talkas konkursi

Lielā Talka sadarbībā ar portālu TVNET aicina iestāties par tīru vidi un atmaskot “cūkas”, ziņojot par dabas piecūkotājiem. Fotogrāfijas un video ar “cūku roku darbu” var sūtīt uz cukas@co.tvnet.lv. Iesūtītajiem materiāliem jāpievieno vieta un laiks, kur notikušais fiksēts. Iesūtītā informācija tiks publicēta, un 1. vietas ieguvējs tiks pie 100 eiro dāvanu kartes, bet 2. un 3. vietas ieguvēji saņems dāvanu karti 50 eiro vērtībā.

No 22. marta līdz 30. jūnijam Lielā Talka ir izsludinājusi konkursu “Latvijai būt zaļai!”. Konkursa uzdevums ir sagatavot video par tēmu: “Kā pastāstīt citiem stāstu par Latviju kā zaļāko valsti pasaulē?” Video jābūt vienu līdz trīs minūtes garam, tajā jāparādās šādiem atslēgas vārdiem: Latvia, green, magnetic, destination, welcome. Katras valsts dalībnieks video var sagatavot savā valodā, tam nav obligāti jābūt latviešu valodā, taču nepieciešami angļu subtitri. Svarīgs ir vizuālais vēstījums. Labāko video autoriem tiks piešķirtas naudas balvas, Latvijas apmeklējumam un zaļā skaistuma izbaudīšanai: 1. vietai balva 2000 EUR vērtībā; 2. vietai balva 1000 EUR, bet 3. vietai — balva 500 EUR vērtībā. Plašāka informācija par konkursu: http://ej.uz/kayv.

Vairāk informācijas par Lielās Talkas norisi Preiļu novadā pa tālr. 26438147 vai 26543047.

Uz tikšanos 22. aprīlī! Piedalies talkā! Un rūpējies par vidi katru dienu!

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.