Noslēdzies Preiļu novada čempionāts basketbolā

25.03.2017.

Spraigu cīņu gaisotnē 25. un 26. martā aizritēja Preiļu novada čempionāts basketbolā vīriešiem, kas pulcēja astoņas komandas. Divās apakšgrupās 25. martā tika noskaidrotas tās divas komandas, kuras svētdien turpināja cīņas par medaļām. Ja A apakšgrupā tas padevās vienkāršāk, jo divas komandas bija izteikti pārākas par pretiniekiem, tad B apakšgrupas komandu spēku samēri bija krietni līdzīgāki.

Pusfinālos noskaidrojās, ka par bronzas godalgām spēkosies komandas „Veterāni” un „8 kungi”, bet uzvarētājkomandas liktenis noskaidrosies „Irsis AAA” un „Aglonas” komandu spēlē. Turnīra tabulu noslēdza PVĢ jaunie basketbolisti, bet septītajā pozīcijā – daudzus pretiniekus panervozēt par spēles iznākumu likusī komanda „Kājbumba”. Spēlē par piekto vietu cerības pacīnīties par medaļām zaudējusī komanda „Kraukļi” tā arī nespēja savākties spēlē ar VUGD komandu, kurai galarezultātā piektā vieta. Arī prognozēs par bronzas īpašnieku daudzie līdzjutēji nekļūdīgi trešo vietu atdeva “Veterāniem”, kuri arī to pierādīja, pārliecinoši pieveicot jaunos “8 kungus”, kuri pēc pašaizliedzīgi aizvadītajām spēlēm pirmajā dienā,  tā arī nespēja sasparoties tikpat saspringtām spēlēm otrajā sacensību dienā. Līdz ar to bronzas godalgas Ilmāram Madelānam, Aldim Adamovičam, Andrim Pastaram, Ivanam Daņilovam, Artūram Meluškānam, Mārim Prikulim, Aināram Rumakam, Ivanam Andrijevskim, Intaram Mežiniekam un Dainim Gorinam.

Sīva spēkošanās tika gaidīta cīņā par zelta medaļām, jo izskatījās, ka “Irsis AAA” puiši nav mierā ar zaudējumu agloniešiem apakšgrupas spēlē sestdien. Tā arī sanāca – spriedze valdīja gan laukumā, gan arī atbalstītāju vidū līdz pēdējai ceturtdaļai. Smaidīgi par izcīnīto uzvaru laukumu varēja atstāt „irsieši” – Aigars Indrikovs, Nauris Lozda, Nauris Maskalāns, Jānis Cišs, Jānis Ludāns, Jānis Zukulis, Jānis Greidāns un Guntars Zukulis. Sudraba godalgas agloniešu pūrā, kuri visu turnīru aizvadīja piecu cilvēku sastāvā. Komandā spēlēja – Rihards Spīķis, Jānis Brokāns, Aldis Trimalnieks, Ivars Dzerkalis un Vitālijs Gubanovs.

Spēļu starplaikos notika arī vairāki konkursi, kur savas snaiperu prasmes vislabāk apliecināja: soda metienos – Kristaps Arbidāns (VUGD), 3 punktu metienos Ivars Kotļarovs (VUGD), bet tālmetienos no centra Raivis Punculis (“8 kungi”). Tika noteikti arī vērtīgākie spēlētāji katrā komandā: Vismants Zariņš (PVĢ), Matīss Vaikulis (“Kājbumba”), Toms Vucāns (“Kraukļi”), Kristaps Arbidāns, Kārlis Kurcenbaums (“8 kungi”), Artūrs Meluškāns, Rihards Spīķis un Aigars Indrikovs. Tikai atzinīgus vārdus ir pelnījuši sacensību galvenais tiesnesis Jānis Pokšāns un sacensību sekretārs Rihards Spīķis par izturību un profesionalitāti!

1. vietas ieguvēji “Irsis AAA”

2. vieta – “Aglona”

3. vieta – “Veterāni”

L.Valdonis – sporta pasākumu organizators

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.