Atklāta izstāde “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”

19.03.2017.

Jāzepa dienā, 19. martā, Rīgas Svētā Pētera baznīcā tika atklāta trešā izstāde «Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā». Šogad balvai 125 mākslinieki bija iesnieguši 242 darbus, no tiem žūrija izstādei izraudzījusi 98 autoru 127 darbus, kas apskatāmi izstādē. Konkursu jau trešo gadu rīko Preiļu novada dome, Rīgas dome, Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejs un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvalde ar Pīgožņu dzimtas atbalstu.

Šogad darbus vērtēja žūrijas priekšsēdētāja, 2016. gada balvas ieguvēja, māksliniece Silva Linarte, māksliniece Vita Merca, mākslas zinātniece Ingrīda Burāne, mākslinieks Juris Ģērmanis, gleznotājs Kārlis Siliņš, mākslinieks Jānis Anmanis un mākslinieks Jānis Strupulis. Kā atzina pagājušā gada laureāte S. Linarte, šī ir viena no demokrātiskākajām izstādēm, jo tajā vecākajam māksliniekam, kas piedalās, ir 89 gadi, jaunākajam – 20, līdzās ir apskatāmi gan augstskolu profesoru, gan 1. kursa studentu darbi, un pārstāvētas ir 6 tautības.

“Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā” galvenajai balvai tika nominēti: Meldra Bula ar darbu “Ugunskurs”, Madara Gulbis ar darbu “Upe un mēness gaisma”, Andrejs Ģērmanis ar darbu “Rīts”, Aldis Kļaviņš ar darbu “Jūra pēc saulrieta”, Alberts Pauliņš ar darbu “J.S.Bahs “Korālis Fa Minorā””, Nukzars Paksadze ar darbu “Pusdiena” un Agra Ritiņa ar darbu “Kraukļi”. Preiļu novada domes finansētās galvenās balvas pasniegšana notiks 16. septembrī Preiļos, kad arī kļūs zināms 2017. gada laureāts. Visi nominanti saņēma uzaicinājumu piedalīties trešajā Jāzepa Pīgožņa vārdā nosauktajā mākslas plenērā Preiļos, kas šogad jau tradicionāli notiks nedēļu pirms izstādes atklāšanas no 11. līdz 16. septembrim un kura laikā norisināsies arī meistarklases bērniem.

Rīgas domes simpātiju balvu šogad saņēma mākslinieks Jānis Anmanis, savukārt Preiļu novada domes simpātiju balvu – Pēteris Postažs.

2015. gadā galveno balvu saņēma Latvijas Universitātes profesors, mākslinieks Roberts Muzis, 2016. gadā – māksliniece Silva Linarte. 2015. gadā izstādē tika eksponēti 78 autoru 108 darbi, bet 2016. gadā – 63 autoru 83 darbi.

 

Ilona Vilcāne,
Preiļu novada domes mājaslapas satura redaktore

 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.