Deju kopa “Gaida” pārstāv Latviju festivālā Sicīlijā

06.03.2017.

No 6. marta līdz 12. martam Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas un Preiļu novada Kultūras centra deju kopas “Gaida” dejotāji kopā ar vadītāju Gaidu Ivanovu, Preiļu Kultūras centra vadītāju Gunti Skrimbli piedalījās ICCN (Inter-City Intangible Cultural Cooperation Network) konferences ietvaros organizētajā Mandeļu ziedēšanas festivālā Agridžento, Sicīlijas reģionā.

Gaida Ivanova pastāstīja, ka brauciena mērķis bija prezentēt UNESCO mantojuma sarakstā iekļautos dziesmu un deju svētkus Latvijā, parādot citām tautām latviešu tautas dejas tradīcijas. Latvijas Pašvaldību savienība šo uzdevumu bija uzticējusi deju kopai “Gaida”.

Festivālā piedalījās 11 valstu delegācijas no Izraēlas, Palestīnas, Čehijas, Irānas, Slovākijas, Dienvidkorejas, Indijas, Itālijas un Jordānijas. Festivāla norises laikā tika prezentēti katras valsts nacionālie tērpi un valstu folkloras mantojums. Īpaši tika godināti pasākuma rīkotāju – Agridžento pilsētas – kultūras dārgumi: Korkondija un Valleu templis.

Festivāla programma bija ļoti piesātināta. Dalībnieki sniedza trīs koncertus Pirandello teātrī, katru dienu vairāki koncerti norisinājās pilsētas centrā un pie tempļiem, notika trīs svētku gājieni pa Agridžento pilsētas ielām.

Gaida Ivanova atzina, ka Mandeļu ziedēšanas festivāls deju kopas dalībniekiem paliks atmiņā ar itāliešu pozitīvo attieksmi pret latviešu dejotājiem, ar Sicīlijas dabas krāšņumu un lepnumu par savu zemi. Dejotāji apmeklēja slaveno Turku klinti, kas ir viens no populārākajiem apskates objektiem Sicīlijā, priecājāmies par mandeļu, citronu un apelsīnu kokiem, par viesmīlīgajiem itāliešiem. Dalībniekus vienaldzīgus neatstāja transporta plūsma pilsētas ielās, vietējo iedzīvotāju interese par Latviju un vēlēšanās nofotogrāfēties ar latviešu meitenēm.

Preiļu novada dome ir saņēmusi Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēža Andra Jaunsleiņa vēstuli ar pateicību par veiksmīgo sadarbību, piedaloties ICCN organizētajā konferencē un festivāla norisē. Atzinīgi novērtēts dalībnieku un speciālistu profesionālais sniegums. Īpaša pateicība izteikta Preiļu novada Kultūras centra vadītājam Guntim Skrimblim un deju kopas “Gaida” vadītājai Gaidai Ivanovai par veiksmīgo sadarbību pasākuma sagatavošanas posmā un tā norises laikā.

Savukārt deju kopa “Gaida” pateicas Latvijas Pašvaldību savienībai par uzticēšanos un iespēju pārstāvēt Latviju festivālā Sicīlijā.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.