Paplašināts pansionāts “Preiļi”

10.03.2017.

Jau gandrīz mēnesi darbojas paplašinātās pansionāta “Preiļi” telpas. Šobrīd sociālās aprūpes iestādē varēs mitināties 48 cilvēki. Puse no vietām – 24 – tiek nodrošinātas SIA “Preiļu slimnīca” vecā korpusa telpās 1. stāvā, kur arī iepriekš darbojās pansionāts, vēl 24 vietas atrodas paplašinātajās telpās – SIA “Preiļu slimnīca” 2. stāvā. Pansionāta iemītniekiem tur iekārtotas vienvietīgas, divvietīgas un trīsvietīgas istabiņas.

14. februārī pansionāta jauno telpu svinīgajā atklāšanā piedalījās Preiļu Romas Katoļu draudzes dekāns Jānis Stepiņš, Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda, Preiļu novada domes izpilddirektors Vladimirs Ivanovs, sociālo, izglītības un kultūras jautājumu komitejas priekšsēdētāja Ineta Liepniece, SIA “Preiļu slimnīca” valdes priekšsēdētāja Iveta Stare, Preiļu novada Labklājības pārvaldes direktors Lauris Pastars, pakalpojuma centra “Līči” vadītāja Inta Pelše, slimnīcas, Labklājības pārvaldes un pansionāta “Preiļi” darbinieki. Preiļu Romas Katoļu draudzes dekāns J. Stepiņš deva svētību pansionātam ar novēlējumu darbiniekiem būt garā stipriem un nezaudēt labestīgumu, sapratni un vēlmi palīdzēt līdzcilvēkiem.

Pansionātā tiek uzņemtas personas, kurām ir nepieciešami sociālās aprūpes pakalpojumi ilgstošas sociālās aprūpes vai sociālās rehabilitācijas institūcijā, un, kā atzina pansionāta “Preiļi” vadītāja Inga Vilcāne, pieprasījums pēc šāda veida pakalpojumiem arvien palielinās. Līdz pansionāta paplašināšanai uz pakalpojumu bija izveidojusies krietna rinda, bet neatliekamos gadījumos Preiļu novada iedzīvotājus nācās ievietot kaimiņu pašvaldību pansionātos. Tādā veidā vietējie iedzīvotāji tika attālināti no radiem, draugiem, kas radīja emocionālu diskomfortu vecajos cilvēkos.

Preiļu novada Labklājības pārvaldes vadītājs Lauris Pastars pastāstīja, ka pansionāta paplašināšanai izmantoti 14 000 eiro. Līdzekļi tika ieguldīti dušas remontam, ēdināšanas sadales punkta izveidošanai, elektroinstalācijas nomaiņai un vairākiem sīkiem darbiem, kas bija nepieciešami, lai paplašinātais pansionāts spētu pilnvērtīgi funkcionēt. Pašvaldības iedalītais finansējums bija nepieciešams arī tualešu un istabiņu pielāgošanai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kuri pārvietojas ratiņkrēslos. Tuvākajā laikā vēl ieplānots arī istabiņu kosmētiskais remonts.  

Šobrīd paplašinātās pansionāta telpas jau tiek apdzīvotas, uzņemti 12 jauni iemītnieki no Preiļu novada, uz pansionātu pārvietoti Preiļu novada iedzīvotāji, kuri bija ievietoti Dagdas pašvaldības pansionātā. Pavisam drīz iemītnieku skaitu papildinās arī Preiļu iedzīvotāji, kuri vietu trūkuma dēļ tika ievietoti Riebiņu novada Gailīšu pansionātā.

Par pansionāta “Preiļi” paplašināšanu domes deputāti vienbalsīgi pieņēma lēmumu 2016. gada 24. novembra Preiļu novada domes sēdē, iznomājot papildu telpas SIA “Preiļu slimnīca” ēkas 2. stāvā. Iepriekš pansionāts nodrošināja 10 darbavietas, sakarā ar paplašināšanu izveidotas vēl 7 jaunas darba vietas. Pašvaldība pansionāta uzturēšanai 2017. gadā paredzējusi 296 000 eiro. Šobrīd pansionāta “Preiļi” pakalpojumus izmanto arī kaimiņu novadu pašvaldības.

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Pēdējās izmaiņas: 10.03.2017.